Başkan Vural’dan Fatura İddialarına Yanıt

14 Mayıs 2019 70 0

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, geçen hafta gündeme getirdiği AKP’li Çivril Belediyesi’nin kendi milletvekillerine Ankara’da yemek yedirdiği ve bu faturayı belediyeye ödettirdiğini iddia ederek, yemek faturalarını basına sunmuştu.

Sancar’ın açıklamasına AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin tepki göstererek, “Ben o tarihlerde bahse konu yemeklere katılmadım. O faturaların üzerine benim adımı yazanlardan bunun hesabını soracağım. Adımı o faturalara kim yazmışsa ve bu sahtekârlığın doğruluğunu araştırmadan kamuoyuyla kim paylaşmışsa onlarla adalet önünde hesaplaşacağım. O dönem kurumların başında olan yetkilileri de gerçekleri açıklamaya davet ediyorum” demişti.

AK Parti’li Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural da bugün yaptığı basın toplantısında CHP’li Milletvekili Sancar’ın iddialarının gerçek dışı olduğunu söyledi.

Vural basın açıklamasında, “Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar’ın geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında Çivril Belediye Başkanlığı tarafından Ankara’da Sayın Denizli milletvekillerimize Belediye hesabından yemek ikram ettiğine ilişkin kamuoyuyla paylaştığı iddialar mesnetsizdir, gerçek dışıdır. İddiaların Hiçbir dayanağı yoktur, siyasi etikten uzaktır. Bir milletvekilinin eline tutuşturulan evrakla ilgili hiçbir araştırma yapmaksızın, kameraların önüne geçip siyasi rant elde etmeye çalışması kabul edilemez” dedi.

Vural, belediyede yapılan incelemelerde bahsi geçen yemeğin önceki dönem Çivirl Belediye Başkanı Gürcan Güven ve personeli tarafından yendiğini, milletvekillerinin ise yemeğe hiç katılmadığını söyledi. Harcama yetkilisi memur hakkında ön inceleme başlatılıp, faturayı kesen memur hakkında soruşturma başlatıldığını belirten Vural, olayın aslının şu şekilde olduğunu açıkladı:

1- İddia edilen 25 Temmuz 2018 tarihli faturanın önceki dönem Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven ve personelinin yediği yemeğin faturası olduğu anlaşılmıştır.

2- Milletvekillerine ikram edildiği iddia edilen bu yemeğe herhangi bir AK Parti Milletvekilimiz iştirak etmemiştir.

3- Öncelikle ilgili firmadan fatura asıllarının alınmış olup fatura asıllarında da görüleceği üzere (basın mensuplarına fatura gösterilecek) herhangi bir milletvekilimizin ismi yer almamaktadır.

4- Sayın Teoman Sancar’ın gösterdiği faturada ise faturanın orjinalinde yer alan yazılarla uyumlu olmayacak ve yazı karakteriyle uyuşmayan ibarelerle Sayın Milletvekillerimizin isminin sonradan eklenmiş olduğu görülmektedir.

5- Önceki dönem Çivril Belediye Başkanı da yemeğin milletvekilleri tarafından yenilmediğini sosyal medya hesabından beyan etmiş bulunmaktadır.

Harcama yetkilisi olan belediyemiz memuru hakkında belediyemiz bünyesinde ön inceleme başlatılmış olup, harcama yetkilisi memur her iki yemeğin milletvekilleri tarafından yenilmediğini beyan etmiş bulunmaktadır. Bahse konu faturalar ile aynı tarihte belediye personelinin yapmış olduğu sosyal medya paylaşımlarından da yemeğin belediye personelince yenildiği açıkça görülmektedir. CHP Milletvekili de sosyal medya paylaşımından haberdar olup ekran çıktısını basın toplantısında göstermiştir.

6- Basit bir incelemeyle dahi anlaşılabilecek bu durum yani yemeğin milletvekilleri tarafından yenilmediği hususu, CHP Milletvekili tarafından hiçbir inceleme yapılmaksızın siyasi rant elde etmek maksadıyla kullanılmıştır. Sayın Milletvekillerimiz asılsız bir şekilde suçlanmış ve zan altında bırakılmıştır.

7- Özetle; söz konusu iddialar, siyasi etik ile ahlak kurallarından yoksundur. Siyasi rant elde etmek için Denizli halkının seçmiş olduğu Milletvekilleri asılsız olarak suçlanmıştır.

8- Elbette gerçek dışı bu iddialar hakkında cezai ve hukuki yollara başvurma hakkımızı saklı kalmadı kaydı ile tüm Denizlili hemşerilerimizi ve kamuoyunu bilgilendiriyoruz

No tags for this post.

The post Başkan Vural’dan Fatura İddialarına Yanıt appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.