BAHÇELİ’NİN KONUŞMALARINI KENDİ KONUŞMASIYMIŞ GİBİ BASINA SERVİSLEDİ

29 Ağustos 2018 329 0

[ad_1]

Bugün AK Parti Denizli İl Teşkilatından, 30 Ağustos Zaferi nedeniyle basın kuruluşlarına bir kutlama mesajı geçildi.

Ancak, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz imzasıyla gönderilen basın bülteninin neredeyse tamamının, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin yıllar içinde yaptığı konuşmalardan kopyalandığı ortaya çıktı. Üstelik Devlet Bahçeli’nin konuşmalarından kopyalanan metinlerin büyük bölümü, Bahçeli’nin 2005 yılında Kürt Açılımı” nedeniyle AK Parti’ye en sert eleştirilerini sıraladığı açıklamasına ait.

Diğer kopyalanan metinler ise MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin 2007, 2009 ve 2014 yıllarındaki konuşmalarına ait.

Daha önce de yapmıştı

AK Parti İl Başkanı Necip Filiz’in basın servisi, daha önce de başkalarına ait yazıları, İl Başkanı açıklamış gibi basına servislemiş ve yine DenizliPost.com’a haber olmuştu.

 

İşte AK Parti İl Başkanı Necip Filiz’in 30 Ağustos Zafer bülteni ve kopyaladığı MHP Lideri’nin orjinal açıklamaları;

  BASIN BÜLTEN

 Şehit olma pahasına esaret prangalarını parçalayarak, gelecek nesillerin hür ve bağımsız yaşamasını sağlayan ecdadımızın fedakârlıklarının, hiçbir dünyevi nimetle kıyaslanmayacak kadar önemli ve değerli olduğunu vurgulayan AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; “Tarihimizin dönüm noktası, milletimizin zorlu beka mücadelesinin taçlanmış hali olan 30 Ağustos Zaferi’nin yıldönümünü kutluyor; başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükran hislerimle yâd ediyorum” dedi.

Başkan Filiz yayımladığı yazılı mesajında devamla şu ifadelere yer verdi:

Milletimiz açısından “zaferler ayı” olan Ağustos’ta pek çok büyük mücadele ve zafer vardır. Anadolu’nun Türkleşmesine, İslamlaşmasına vesile olan Sultan Alparslan’ın ordularının Bizans’a karşı kazandığı Malazgirt, Anadolu Türk Birliği’nin sağlandığı Çaldıran ve önce Balkanlardan Orta Doğu’ya, Kafkaslar’a uzanan büyük barış ve huzur iklimini getiren; Türk- İslam medeniyetinin eşsiz varlığını bütün dünyaya taşıyan Mercidabık Zaferleri hep Ağustos ayı zaferlerimizdir.

Anadolu’nun her karış toprağı bir büyük kahramanlığa, bir büyük Türk zaferine şahitlik etmiştir, mekân olmuştur.

30 Ağustos 1922 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları Türk milletine reva görülen esareti reddederek tarihimizin şanlı zaferlerine yenisini eklemişler ve Türk milletinin gücünü sınamaya çalışanlara tarihi bir ders vermişlerdir.

Türk kurtuluş mücadelesi, bir milletin varolma ve yaşama arzusunun gönüllerde yükseldiği bir meşale olmuş ve kutlu bir dönem olarak tarihteki ayrıcalıklı yerini almıştır.

30 Ağustos’ta; iman küfrü, milliyetçilik istilayı, cesaret korkaklığı, sadakat sahtekârlığı, bağımsızlık esareti yerle bir etmiştir.

30 Ağustos’ta vatan ve bayrak sevgisi, yabancı emelleri, yabancı muhipliğini, işbirlikçiliği bozguna uğratmıştır.

Bu zaferle ortaya çıkan sonuçtan bugün de birliğimize, dirliğimize, varlığımıza yönelik emeller besleyenlerin ibret ve ders alması gereken mesajlar vardır.

 Dünya durdukça devleti ile, yurdu ile, birlik, dirlik ve düzeni ile varolacak olan Milletimiz, tarihinin her döneminde farklı farklı görünümlerle karşısına çıkan varlığına, bekasına yönelik tehditlere karşı her zaman muhteşem bir cevabı olmuştur. Her zaman, her şart altında da olacaktır.

Bugün, birtakım iç ve dış çevrelerin güdümünde bu ülkenin birlik ve dirliğine yönelik faaliyetler gerçekleştirenler iyi bilmelidirler ki, her ne yaparlarsa yapsınlar başarılı olamayacaklardır. Bu çevrelerin, ülkemize ve milletimize karşı faaliyetlerinin boyutlarını her geçen gün farklı bir noktaya taşımaları, çok değişik alanlardan saldırılarına devam etmeleri bizler için hiçbir şey ifade etmemektedir. Çünkü, onların her girişimi Türk milletinin iman dolu yüreğinde boğulacaktır.

Sırtımızda şehitlerimizin veraseti vardır. Bu vatan için, bu millet için, bu şanlı bayrak için candan, yardan ve serden vazgeçmeye hazır ve kararlı olan milletimiz yarınlarımızın teminatıdır.

Bağımsızlığa duyulan derin tutku, birlikte yaşamaya yönelik içten bağlılık ve asırlarca aynı kaderi paylaşmanın getirdiği iftihar edilecek sorumluluk duygusu Türk vatanının manevi siperi olmuş ve hiçbir habis emele geçit vermemiştir.

Dün topraklarımızı parselleyerek, Türk milletini yok etmek isteyenlerin emelleriyle, bugün milletimizin birliğini, kardeşliğini bozmaya uğraşanların amaçları üst üste örtüşse de, tarihin şahitliğinde bu hain girişimlerden asla sonuç alınamayacağı iyi bilinmelidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, kutsal vatanımızın varlığı ve bağımsızlığının dünyaya kabul ettirildiği bu çok anlamlı zaferin yıldönümünde, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını; büyük Türk milleti için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnet duygularımla anıyorum.

No tags for this post.

The post BAHÇELİ’NİN KONUŞMALARINI KENDİ KONUŞMASIYMIŞ GİBİ BASINA SERVİSLEDİ appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

[ad_2]

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ