Bizimle iletişime geçin

Güncel

ATEŞDAĞLİ: LİG ÇEKİŞMELİ GEÇECEK…

Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket’in Bolu kampı devam ediyor. Başantrenör Şahin Ateşdağlı, bu sezon ligin çok kaliteli ve çekişmeli geçeceğini söyledi.

Yeni sezon öncesi ilk etap çalışmalarını Denizli’de tamamlayan ve ardından Bolu’da kampa giren Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket’te tempo her geçen gün artıyor.

Başantrenör Şahin Ateşdağlı, kampın çok verimli geçtiğini söyleyerek,” Çok verimli bir kamp oluyor bizim için. Çok önemliydi buraya gelmemiz. Denizli gerçekten çok sıcak ve aynı zamanda bizim için birlikteliği pekiştirmek için ikinci dönemde böyle bir kamp organizasyonu çok önemliydi. Hazırlık maçı yapamadığımız bir dönem olduğu için özellikle Eylül ayına kadar hazırlık maçları kapatıldı. Yani onun için buraya geldik. Burada çalışmalar güzel geçiyor. Tesisler çok güzel. Bizde full enerjimizle yeni sezon için buradaki hazırlıklarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.

YOĞUN TEMPO BEKLİYOR

Ateşdağlı, kendilerini yoğun bir temponun beklediğinide söyleyerek,” Önümüzde yoğun hazırlık maçı periyodu var. Hazırlık maçı periyoduna taşıyıp orada da eksiklerimizi görüp Türkiye Kupası’yla beraber istediğimiz performansı istediğimiz forma ulaşmak istiyoruz”dedi.

 

ŞAMPİYONLUK İÇİN KURULDUK

Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Başantrenörı Şahin Ateşdağlı sözlerini şöyle sürdürdü,” Şampiyonluk için lige çıkmak için kurulmuş bir takımız. Tabi çok fazla şey yaşadık. İşte bu Süper lig oldu olmadı, oradaki süreç hala netleşmedi. Onlarla ilgili çok fazla kafamızda bazı soru işaretleri var. Bizi geçtim oyuncuların kafasında soru işaretleri oluşuyor. Onun için bu kamp iyi oldu. Oradaki o atmosferden uzaklaşıp tamamen odaklanmak anlamında. Biz basketbol olarak yine aynı basketbolu oynayacağız. Yine savaşan, sahada savunma anlamında elinden gelenin en fazlasını yapmaya çalışan ama aynı zamanda da hücum organizasyonlarında doğru hücumları oynayan, tempolu basketbol oynayan bir takım olacağız. Seyir zevki yüksek bir basketbol oynamaya çalışacağız. Bunu yaparken zaman zaman düşüşler oluyor, yükselişler oluyor. Bu seneki değişikliğin o olması gerekiyor. Geçen sene yaşadığımız o düşüşleri kayıpsız geçmemiz gerekiyor ki bu seneki hedefimize daha net bir şekilde ulaşalım. Onun için bu sene hedefi biraz o yönde değiştirdik. Geçen sene play-off’larda yükselmeyi hedefliyorduk. Şimdi lige iyi girmeyi hedefliyoruz. İnşallah o düşündüğümüz standartları yakalarsak lige de iyi başlarsak o zaman zaten devamının geleceğini düşünüyorum”dedi.

LİG ÇOK KALİTELİ

Ateşdağlı, bu sezon TBL liginin çok kaliteli bir lig olacağını aöyleyerek,” Lig bence inanılmaz kaliteli geçecek. Çok çekişmeli ve çok kaliteli maçlar oynanacak. Bu maçların bence seyir zevki çok yüksek olacak. Maçlar inşallah seyircili oynanır. Seyirciyle oynanması çok büyük avantaj olur. Çokta keyifli olur. Ama seyircili de oynansa, seyircisiz de oynansa bence çok kaliteli bir lig olacağını düşünüyorum. Diğer takımlarında 5-6 tane takımın bizim haricimiz de ciddi şansı olduğunu düşünüyorum. Onun için bizim çok iyi konsantre olup, oralar da az hasarla geçmemiz gerekiyor ki hedeflediğimiz noktaya bir an önce ulaşalım”diye konuştu

No tags for this post.

The post ATEŞDAĞLİ: LİG ÇEKİŞMELİ GEÇECEK… appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Güncel

HONAZ VE PAMUKKALE’DE SULAR KESİLECEK

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ’nin Honaz içme suyu iletim hatlarında yapılacak çalışmalar nedeniyle 3 Ağustos 2021 Salı günü Honaz ve Pamukkale ilçesinin muhtelif mahallelerinde su kesintisi yapılacaktır.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğünün Honaz içme suyu hatlarında yapılacak çalışmaları nedeniyle su kesintisine gidilecektir. Bu kapsamda, 3 Ağustos 2021 Salı günü 08:00- 17:00 saatleri arasında Honaz ilçesinin Afşinbey, Hürriyet, Cumhuriyet, Hisar, Haydar, Ovacık, Karateke, ve Emirazizli Mahalleleri ile Pamukkale ilçesi Karakurt Mahallesi’nde planlı su kesintisi yapılacaktır. Mahalle sakinlerinin kesintilerden mağdur olmamaları için önlem almaları gerekmekte olup, çalışmaların erken tamamlanması durumunda su belirtilen saatlerden önce verilebilecektir

No tags for this post.

The post HONAZ VE PAMUKKALE’DE SULAR KESİLECEK appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Güncel

YENİDEN ÖZGÜRLÜĞE KANAT ÇIRPTILAR

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi, hasta ve bitkin bir şekilde bulunan leylek, kukumav ve kerkenez kuşlarının tedavisini tamamladı. Kısa sürede sağlığına kavuşan yaban dostları numaralandırılmalarının ardından özgürlüğe kanat çırptı.

 Hasta, yaralı, kaza geçirmiş ve kötü muameleye maruz kalmış sokak hayvanlarının bakım ve tedavilerini yapan Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi, vahşi doğaya da şefkat elini uzatmaya devam ediyor. Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından tedavisi yapılmak üzere bir süre önce Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne teslim edilen leylek, kukumav ve kerkenez kuşlarının tedavisi tamamlanarak numaralandırılmasının ardından yeniden doğal yaşamlarına bırakıldı.

Yaban dostlara anne şefkati

Denizli Büyükşehir Belediyesi veterinerleri tarafından leyleğin yapılan kontrollerinde yorgun ve hasta olduğu 1 ay süren tedavi ve bakımları sonrası yeniden sağlığına kavuşturuldu. Henüz 10 günlük oldukları ifade edilen kukumav ve kerkenez kuşunun ise  ölmek üzereyken Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından tedavisi yapılmak üzere Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne teslim edildi. Burada yapılan kontrolde yavru kuşların uzun süredir aç oldukları belirlenirken, annelerinin ise öldüğü tahmin edildi. Yaklaşık 1.5 aylık bakım ve tedavinin ardından yavru kukumav ve kerkenez kuşu yeniden özgürlüğe kanat çırptı.

Duyarlı vatandaşlara teşekkür

Veteriner Hekim Elvan Alkaya, Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği olarak doğal yaşamı korumak adına tüm kurumlarla birlikte yaban hayvanları tedavi etmeye ve tedavileri bitince de doğal hayatlarına bırakmaya devam ettiklerini söyledi. Alkaya, “Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak, milli parklarla birlikte yaban hayatını korumaya devam ediyoruz. Son günlerde merkezimize bir kukumav yavrusu, kerkenez yavrusu ve leylek yavrusu geldi. 2 ay gibi bir süre yavrularımızı koruma altına aldık. Bugün tedavisi tamamlanan yavrularımızı gökyüzü ile buluşturduk. Hassas davranan ve ihbarda bulunan vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

No tags for this post.

The post YENİDEN ÖZGÜRLÜĞE KANAT ÇIRPTILAR appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Güncel

AK Partili Şahin Tin, Gençlik ve Spor İl Müdürü İbanoğlu’nu ziyaret etti.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu’nu yeni yapılan hizmet binasında ziyaret etti. Şahin Tin; “Araştıran, sorgulayan, zihnini kiraya vermeyen, ilim ve hikmet arayışında olan imanlı, ahlaklı, vicdanlı ve nitelikli gençler yetiştirmek için gayret ediyoruz” dedi.

  AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu’nu yeni yapılan hizmet binasında ziyaret etti. Şube Müdürlerinin de hazır bulunduğu ziyarette kurumun faaliyetleri ve çalışmalarıyla ilgili bilgiler aldı.

 “TÜM İMKÂNLARI SEFERBER EDİYORUZ”

 Gençlik ve spor alanında son 18 yılda Denizli’ye birçok yatırımın yapıldığını belirten Milletvekili Şahin Tin; “Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Ahmet İbanoğlu’nu ve yönetim kadrosunu ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldık. Öncelikle yeni faaliyete alınan hizmet binasının hayırlı olmasını diliyorum. Denizli’ye ve gençlerimize yatırım yapmayı kendimize öncelik olarak görüyoruz. Bu bağlamda araştıran, sorgulayan, zihnini kiraya vermeyen, ilim ve hikmet arayışında olan imanlı, ahlaklı, vicdanlı ve nitelikli gençler yetiştirmek için hep birlikte gayret ediyoruz. Devletimizin tüm imkânlarını gençlerimiz için seferber ediyoruz” dedi.

 “GENÇLERİMİZİN PAYI BÜYÜK”

 Kendisini yetiştirmiş nitelikli gençler sayesinde Türkiye’nin geleceğinin garanti altına alınabileceğini belirten Milletvekili Şahin Tin; “Gençlerimize güvenimiz tam. Onlar için her türlü gayreti ortaya koymaktan geri durmuyoruz. Denizli’miz bu anlamda çok önemli kazanımlar elde etti. İyiye ve güzele dair ne varsa savunan bir gençliğin önünü açmak, daima hakkın ve adaletin tarafında olan bir nesli memleketimize kazandırmak için gençlik ve spor alanında Denizli’mize 18 yılda önemli yatırımlar yaptık. Ülkemizin yükselen bir güç olmasında geçlerimizin payı şüphesiz çok büyük” dedi.

 “DENİZLİ’MİZE YATIRIM VE DESTEK SAĞLADIK”

 “Gençlik merkezlerinin yapımı, spor tesislerinin bakım, onarım ve yenisinin inşası ile modern yurtların gençlerimizin hizmetine sunulması bizim her zaman önceliklerimiz arasında oldu” diyen Milletvekili Şahin Tin; “Denizli’mize 18 yılda Gençlik ve Spor alanında 1.57 Milyar TL yatırım ve destek sağladık. 2 Gençlik Merkezi, 34 Spor Tesisi ve 9 bin 480 kişi kapasiteli yurtları hizmete sunduk. 13 bin 831 gencimiz gençlik projelerinden yararlandı. 22 bin 285 öğrencimiz burs ve kredi aldı. Gençlerimize 946 Milyon TL burs ve kredi verildi” dedi.

 “ÜLKEMİZİ HEDEFLERİNE GENÇLERİMİZ İLE TAŞIYACAĞIZ”

 “Denizli’mizin ve ülkemizin gururu gençlerimizin yetişmesine vesile olabiliyorsak ne mutlu bizlere. Dünya çapında birçok dalda başarılara imza atan nice gençlerimiz var. Onlar bizim her zaman gurur kaynağımız oldu ve olmaya devam ediyor” diyen Milletvekili Şahin Tin; “Dünya çapında başarılara imza atan edebiyatçılar, sanatçılar, müzisyenler, sporcular, matematikçiler, doktorlar ve mühendisler yetiştirebilmek için gençlerimize yatırım yapmaya ve geleceğimizi inşa etmeye devam edeceğiz. Ülkemizi hedeflerine gençlerimiz ile birlikte taşıyacağız” dedi.

No tags for this post.

The post AK Partili Şahin Tin, Gençlik ve Spor İl Müdürü İbanoğlu’nu ziyaret etti. appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

ÖNE ÇIKAN HABERLER