Bizimle iletişime geçin

Güncel

ATEŞDAĞLİ: LİG ÇEKİŞMELİ GEÇECEK…

Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket’in Bolu kampı devam ediyor. Başantrenör Şahin Ateşdağlı, bu sezon ligin çok kaliteli ve çekişmeli geçeceğini söyledi.

Yeni sezon öncesi ilk etap çalışmalarını Denizli’de tamamlayan ve ardından Bolu’da kampa giren Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket’te tempo her geçen gün artıyor.

Başantrenör Şahin Ateşdağlı, kampın çok verimli geçtiğini söyleyerek,” Çok verimli bir kamp oluyor bizim için. Çok önemliydi buraya gelmemiz. Denizli gerçekten çok sıcak ve aynı zamanda bizim için birlikteliği pekiştirmek için ikinci dönemde böyle bir kamp organizasyonu çok önemliydi. Hazırlık maçı yapamadığımız bir dönem olduğu için özellikle Eylül ayına kadar hazırlık maçları kapatıldı. Yani onun için buraya geldik. Burada çalışmalar güzel geçiyor. Tesisler çok güzel. Bizde full enerjimizle yeni sezon için buradaki hazırlıklarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.

YOĞUN TEMPO BEKLİYOR

Ateşdağlı, kendilerini yoğun bir temponun beklediğinide söyleyerek,” Önümüzde yoğun hazırlık maçı periyodu var. Hazırlık maçı periyoduna taşıyıp orada da eksiklerimizi görüp Türkiye Kupası’yla beraber istediğimiz performansı istediğimiz forma ulaşmak istiyoruz”dedi.

 

ŞAMPİYONLUK İÇİN KURULDUK

Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Başantrenörı Şahin Ateşdağlı sözlerini şöyle sürdürdü,” Şampiyonluk için lige çıkmak için kurulmuş bir takımız. Tabi çok fazla şey yaşadık. İşte bu Süper lig oldu olmadı, oradaki süreç hala netleşmedi. Onlarla ilgili çok fazla kafamızda bazı soru işaretleri var. Bizi geçtim oyuncuların kafasında soru işaretleri oluşuyor. Onun için bu kamp iyi oldu. Oradaki o atmosferden uzaklaşıp tamamen odaklanmak anlamında. Biz basketbol olarak yine aynı basketbolu oynayacağız. Yine savaşan, sahada savunma anlamında elinden gelenin en fazlasını yapmaya çalışan ama aynı zamanda da hücum organizasyonlarında doğru hücumları oynayan, tempolu basketbol oynayan bir takım olacağız. Seyir zevki yüksek bir basketbol oynamaya çalışacağız. Bunu yaparken zaman zaman düşüşler oluyor, yükselişler oluyor. Bu seneki değişikliğin o olması gerekiyor. Geçen sene yaşadığımız o düşüşleri kayıpsız geçmemiz gerekiyor ki bu seneki hedefimize daha net bir şekilde ulaşalım. Onun için bu sene hedefi biraz o yönde değiştirdik. Geçen sene play-off’larda yükselmeyi hedefliyorduk. Şimdi lige iyi girmeyi hedefliyoruz. İnşallah o düşündüğümüz standartları yakalarsak lige de iyi başlarsak o zaman zaten devamının geleceğini düşünüyorum”dedi.

LİG ÇOK KALİTELİ

Ateşdağlı, bu sezon TBL liginin çok kaliteli bir lig olacağını aöyleyerek,” Lig bence inanılmaz kaliteli geçecek. Çok çekişmeli ve çok kaliteli maçlar oynanacak. Bu maçların bence seyir zevki çok yüksek olacak. Maçlar inşallah seyircili oynanır. Seyirciyle oynanması çok büyük avantaj olur. Çokta keyifli olur. Ama seyircili de oynansa, seyircisiz de oynansa bence çok kaliteli bir lig olacağını düşünüyorum. Diğer takımlarında 5-6 tane takımın bizim haricimiz de ciddi şansı olduğunu düşünüyorum. Onun için bizim çok iyi konsantre olup, oralar da az hasarla geçmemiz gerekiyor ki hedeflediğimiz noktaya bir an önce ulaşalım”diye konuştu

No tags for this post.

The post ATEŞDAĞLİ: LİG ÇEKİŞMELİ GEÇECEK… appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Başkan Zolan

BAŞKAN ZOLAN: ‘SU YAŞAMIN KAYNAĞIDIR’

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Çivril ilçesinin Tokça ve Bayat mahallelerine 25 litre/sn debili yeni içme suyu kaynağı kazandırdı. Suyun yaşamın kaynağı olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, “Suyumuzun 1 damlasının dahi kaybolmasına tahammülümüz yok” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, vatandaşların sürekli ve yeterli içme suyu ihtiyacını sağlamak için il genelinde başlatmış olduğu sondaj çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda, Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü İçme Suyu ve Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı içme suyu kaynaklarının debisinin azalmasına karşı aldığı önlemler kapsamında Çivril ilçesinin Tokça ve Bayat mahallelerinde sondaj çalışması başlattı. Bir süre önce başlatılan sondaj çalışmasında Bayat Mahallesi’nde saniyede 25 litre debiye sahip yeni bir içme suyu kaynağına ulaştı. Açılan içme suyu sondaj kuyusundan alınan su numunesinin İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmeliğe göre analizlerinin yapılmasının ardından, bölgeye 1 adet elektrik trafosu, 1 adet içme suyu dalgıç pompa, 4 bin  metre içme suyu iletim hattı döşeme çalışmalarına başlandı.

“Suyumuzun 1 damlasının dahi kaybolmasına tahammülümüz yok”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, su olmadan hayatın sürmesinin mümkün olmayacağını vurgulayarak, “Su, yaşamın kaynağıdır” dedi.

Büyükşehir DESKİ ile beraber il genelinde yürüttükleri su yönetimini teknik, ekolojik, ekonomik ve toplumsal boyutlarıyla ele aldıklarını ifade eden Başkan Zolan, “Şehir merkezimizde bir zamanlar yüzde 60 olan kayıp kaçak su oranımız yaptığımız alt yapı yatırımlarımızla bugün sıfıra yakın bir hale geldi. Eğer bu alt yapı yatırımlarımızı yapmamış olsaydık bugün şehrimize düzenli su sağlamamız mümkün olmazdı, sürekli kesintiler yaşanırdı” dedi. Son zamanlarda yaşanan kuraklığa da dikkat çekerek susuzluğun önüne geçmek tedbir almaya devam ettiklerini belirten Başkan Zolan, “Suyumuzun 1 damlasının dahi kaybolmasına tahammülümüz yok. Gelecek nesillerimize altyapısı tamamlanmış, daha yaşanabilir bir Denizli bırakmak için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

The post BAŞKAN ZOLAN: ‘SU YAŞAMIN KAYNAĞIDIR’ appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Adalet

MERKEZEFENDİ’NİN ÇEHRESİ YENİ PARKLAR İLE DEĞİŞECEK

Merkezefendi Belediyesi ilçe genelindeki çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Bu kapsamda ilçeye tematik parklarla birlikte 64 yeni park kazandıran Merkezefendi Belediyesi Bahçelievler, Eskihisar, Sümer, Mehmet Akif Ersoy, Gültepe, Adalet, Karahasanlı, Çakmak, Başkarcı ve Göveçlik Mahallelerine de yeni parklar kazandırmak için çalışmalarına hız verdi. Toplamda 55 bin 800 metrekare alanda yapılacak olan çalışmalar çerçevesinde parkların içerisinde çocuk oyun alanları, fitness aletleri, piknik masaları, oturma alanları ve büfeler bulunacak. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan da, yeni parkların yapılacağı bölgelerde incelemelerde bulunarak alan ekiplerinden bilgi aldı.

“DAHA YEŞİL BİR MERKEZEFENDİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Her mahalleye park ve yeşil alanlar kazandırarak özellikle çocukların doyasıya eğlenip vakit geçirecekleri alanların sayısını arttırmayı hedeflediklerini söyleyen Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, ilçenin çehresini pozitif olarak değiştirmeye devam ettiklerini belirtti. Başkan Doğan, “Göreve geldiğimiz tarihten itibaren Merkezefendimiz için, Merkezefendili hemşehrilerimiz için var gücümüzle çalışıyoruz. Başta üç tematik parkımız olmak üzere ilçemize birçok park kazandırdık, kazandırmaya da devam ediyoruz. Çocuklarımızın keyifle ve güvenle vakit geçirebilecekleri, ailelerimizin nefes alıp dinlenebileceği yeşil alan ve parklarımızın sayısını arttıracağız. Her şey daha yeşil, daha güzel bir Merkezefendi için” diye konuştu.

The post MERKEZEFENDİ’NİN ÇEHRESİ YENİ PARKLAR İLE DEĞİŞECEK appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Güncel

PAMUKKALE ZABITASINDAN FIRINLARA RAMAZAN DENETİMİ

Pamukkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri pide, ekmek ve unlu mamul üretimi yapan işletmeleri denetliyor. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Vatandaşlarımızın sağlığı her şeyden daha önemli. Bu nedenle ekiplerimiz denetimlerini mübarek Ramazan ayında daha da sıklaştırdı” dedi.

Pamukkale Belediyesi, halk sağlığı için üretim yapan firmaları periyodik olarak denetlemeye devam ediyor. Mübarek Ramazan ayında halkın yoğun ilgi gösterdiği pide, ekmek ve unlu mamul ürünlerinin üretimini yapan işletmeler Pamukkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından denetlendi. Ekipler, pastane, fırın ve unlu mamuller satış yeri olarak faaliyet gösteren işyerlerinde hijyen, gramaj ve ruhsat konuları titizlikle inceleniyor. Denetimler çerçevesinde, işyerlerinde iş kıyafetlerinden, eldivenlere, çöp kutularından, aydınlatmalara, fiyat etiketlerinden, havalandırmalara kadar tüm konularda denetimler yapılırken, eksik görünen noktalarda işletme sahipleri uyarılıyor. Pamukkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri yılın her döneminde yapılan denetimlerini Ramazan ayında daha da sıkı bir şekilde gerçekleştiriyor.

HALKIMIZIN SAĞLIĞINI ÖNEMSİYORUZ

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ilçede yaşayan her vatandaşın sağlığı için gereken ne varsa yaptıklarını belirterek, “Halkımızın özellikle Ramazan ayında rağbet gösterdiği pide ve unlu mamullerin üretimini yapan işletmelerimiz sağlık açısından denetimlerden geçiyor. Ekiplerimiz her konuda detaylı olarak inceleme yapıyor. İlçemiz genelinde bu denetimlerimizde her hangi bir sorunla karşılaşmamış olmak sevindirici. Biz halkımızın sağlığı için gereken ne varsa yapmayı sürdüreceğiz. Bu vesile ile değerli Pamukkaleli vatandaşlarımıza hayırlı Ramazanlar diliyorum” dedi.

The post PAMUKKALE ZABITASINDAN FIRINLARA RAMAZAN DENETİMİ appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

ÖNE ÇIKAN HABERLER