Bizimle iletişime geçin

Atatürk

ATATÜRK’ÜN DENİZLİ’YE GELİŞİNİN 90 YILDÖNÜMÜ

Atatürk’ün Denizli’ye gelişinin 90. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Başkan Osman Zolan, milli mücadelenin ilk anlarından itibaren Ata’sının yanında sapasağlam duran Denizli’nin, Türk milletinin bağımsızlık savaşında aldığı rol ile bir kez daha tarihe geçtiğini söyledi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 4 Şubat 1931’de Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Denizli ziyaretinin 90 yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Denizli ziyaretinin onur ve gururunu bir kez daha yaşadıklarını vurgulayan Başkan Osman Zolan, “4 Şubat 1931 Çarşamba günü Denizli için unutulmaz bir tarihtir. Denizlililer o gün öğlen saatlerinde Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü büyük bir coşku ve sevgiyle karşılamıştır. 90 yıl önce yaşanan bu tarihi olay yalnızca bir devlet büyüğünü karşılamak değil bir milletin, bir şehrin bağımsızlık sevdasını tüm dünyaya haykırışı olmuştur” dedi.

İzmir’in Yunanlılar tarafından işgalinin hemen ardından Denizli’de milli mücadele ateşinin yakıldığı 15 Mayıs 1919’u hatırlatan Başkan Zolan, şunları kaydetti: “Düşmana karşı ilk andan itibaren en ön saflarda yer alan Denizlimiz, Kurtuluş Savaşı’nda da Ata’sının yanında yer almış, bağımsızlık için canını ve kanını vermekten hiçbir zaman kaçınmamıştır. Büyük Önder Atatürk’ün yanında sapasağlam duran Denizlimiz Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinde aldığı rol ile Kazıkbeli ve Miryokefalon Savaşı’nda olduğu gibi bir kez daha tarihe geçmiştir.”

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmak için gece gündüz çalışmaya devam ettiklerini, çalışkan Denizli’nin sanayi, tarım, turizm ve şehirleşme noktasında örnek bir şehir olduğunu belirten Başkan Zolan, “Bu duygu ve düşüncelerle Türk milletinin bağımsızlığına kavuşması için önderlik eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milli mücadelenin tüm kahramanlarını saygı, minnet ve rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

The post ATATÜRK’ÜN DENİZLİ’YE GELİŞİNİN 90 YILDÖNÜMÜ appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız

DENİZLİ MİLLETVEKİLİ AHMET YILDIZ: BİRSEN ÇELİK’E KIZGINIM!

AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız, “Esasen Belediye Başkanı’na hem belediyeyi bu duruma düşürdüğü için hem de yaptığı istismar için kızgınım’.

AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız, “Ben bulunduğum her ortamda Atatürk’ü, Atatürk’ün icraatlarını, mirasını savunan bir insanım ama Atatürk düşmanlığı kadar Atatürk istismarını da yanlış buluyorum.” dedi.Yıldız, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Denizli’nin Bozkurt ilçesinde Atatürk istismarı ve siyasi iftiralar yaşandığını dile getirerek bunların CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından bugün partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda Meclis’e taşındığını söyledi.

Bozkurt ilçesi Hamidiye Mahallesi Muhtarı Mehmet Uygun’un, 10 yıl önce belediye işçisi olarak çalışırken geçirdiği iş kazasında kolunu kaybettiğini ve belediyeye tazminat davası açtığını anlatan Yıldız, davanın 17 Ekim 2019’da kesinleştiğini belirtti. Yıldız, Uygun’un, mahkemenin hükmettiği 600 bin lira tazminat kapsamında, belediyenin üç taksitte ödeme teklifini kabul ettiğini ve kendisine ilk taksit olarak 100 bin lira ödendiğini ifade etti. Aradan geçen 15 ay sürede hiçbir ödeme yapılmaması ve Uygun’un belediyede muhatap alınmaması üzerine, 8 Mart 2021’de belediyeye haciz işlemi uygulandığını belirten Yıldız, şöyle konuştu: “Avukatın ve Mehmet Uygun’un söylediğine göre, hangi eşyaların haczedileceği sorusuna, ‘makam aracı’, ‘koltuklar’ ve ‘maddi değeri olan tablolar’ diye bir cevap veriliyor. Bunun üzerine Atatürk resmi gündeme geliyor. Tabii ki haczedilmiyor. Aynı gün, Belediye Başkanı Birsen Çelik bir paylaşım yaparak Atatürk istismarı yaptı. Avukata, davacıya, alacaklıya, icra memurlarına, siyasi rakiplerine iftira eden bazı siyasi beyanlarda bulundu. Bu paylaşım yapılıncaya kadar ne benim ne Bozkurt İlçe teşkilatımızın ne de Denizli İl Başkanlığımızın, ne bu davadan ne alacaktan ne de haciz işleminden haberimiz olmuştur.

“CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve Bozkurt Belediye Başkanı Çelik’in “Son anda bir AK Parti’li avukatın ortaya çıkarak anlaşmayı bozduğunu, haczi gerçekleştirdiğini” söylediğini ifade eden Yıldız, “Bu avukat, 10 yıldan beri yani olayın başından beri davayı takip eden, ödeme taksiti anlaşmasına aracılık eden avukat.” diye konuştu. Bir milletvekili olarak ilçesinin bu tür istismarlar ve kısır çekişmelerle anılmasını istemediğinin altını çizen Yıldız, şunları kaydetti:”Esasen Belediye Başkanı’na hem belediyeyi bu duruma düşürdüğü için hem de yaptığı istismar için kızgınım. Belediyemiz bu duruma düşmemeliydi. Ödeme gücü yoksa kredi gibi, borç gibi başka çareler aranabilirdi hatta kamudan destek istenebilirdi. Ben bulunduğum her ortamda Atatürk’ü, Atatürk’ün icraatlarını, mirasını savunan bir insanım ama Atatürk düşmanlığı kadar Atatürk istismarını da yanlış buluyorum.”Yıldız, Kılıçdaroğlu’nun grup konuşmasında ayrıca Denizli’de 2019’da yaşanan deprem sonrasında bazı ilçeler arasında ayrımcılık yapıldığını iddia ettiğini hatırlatarak bu beyanların gerçeği yansıtmadığını belirtti.

The post DENİZLİ MİLLETVEKİLİ AHMET YILDIZ: BİRSEN ÇELİK’E KIZGINIM! appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

‘Demir Atlılar

PAMUKKALE’DE 29 EKİM COŞKUSU MOTOSİKLET KORTEJİYLE YAŞANDI

Pamukkale Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. Yıl dönümünde çok özel bir etkinlik düzenledi. Türkiye Motosiklet Platformu ile ortaklaşa yapılan  ‘Demir Atlılar Cumhuriyet’in 97. Yılını Kutluyor’ adlı etkinlikte yüzlerce motosikletli Pamukkale caddelerinde bayraklarla tur attı. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki,  “Biz Atatürk’ün emanet ettiği Cumhuriyet’i muhasır medeniyetler seviyesinin de üzerine çıkarmak için var gücümüzle çalışmaya devam etmeliyiz” dedi.

Tüm yurtta olduğu gibi Pamukkale’de de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı büyük bir coşkuyla kutlandı. Pamukkale Belediyesi ile Türkiye Motosiklet Platformu’nun ortaklaşa düzenlediği  ‘Demir Atlılar Cumhuriyet’in 97. Yılını Kutluyor’ etkinliğine yüzlerce motosikletli vatandaş katıldı. Türk Bayrakları ve Azerbaycan bayrakları ile süslenen motosikletleriyle Cumhuriyet kortejine katılan demir atlılar ilçe sınırları içinde tur atarak Cumhuriyet Coşkusunu doyasıya yaşadılar. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki de motosikletiyle konvoyun en ön sırasındaki yerini aldı. Pamukkale Belediyesi’nin YSE’deki yerleşkesinden başlayan şehir turu İstiklal Caddesi, Pelitlibağ Caddesi, Kayalık Caddesi, Gazi Bulvarı, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı, Lise Caddesi, Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Demokrasi Meydanı, Ulus Caddesi, Antalya Bulvarı, Fatih ve Deliktaş mahallelerinden geçerek Asri Mezarlık’a kadar sürdü. Burada şehitlik ziyareti gerçekleşirken, şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı okunduktan sonra şehitlerin ruhuna dualar edildi. Şehit mezarlarına karanfil bırakıldı.

FİNAL KOCAÇUKUR’DA OLDU

‘Demir Atlılar Cumhuriyet’in 97. Yılını Kutluyor’ kortejine katılan motosikletlerin şehitliklerden sonraki durağı Pamukkale Belediyesi’nin Kocaçukur Tesisleri oldu. Yüzlerce motosikletli UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Pamukkale Travertenlerinin eteklerinde bir araya geldi. Burada düzenlenen törende konuşan Türkiye Motosiklet Platformu Denizli Temsilcisi Rıfat Arıkan, Cumhuriyet’in 97. Yıl dönümünü Pamukkale Belediyesi ile birlikte düzenlenen kortej ile kutladıklarını ifade ederek,  “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’ni kahramanlarla birlikte kurarken, bugün o bayrağı yere düşürmemek için Fethi Sekin, Eren Bülbül, Ömer Halisdemir gibi bir çok yiğit canlarını feda ediyorlar. Biz de Cumhuriyetimizin 97. Kuruluş yıl dönümünde bu anlamlı organizasyonu yaptık. Bu konuda bize sonsuz destek sağlayan Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki ve tüm ekibine teşekkür ediyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” dedi.

“CUMHURİYETE DAHA ÇOK SAHİP ÇIKMALIYIZ”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Türkiye Cumhuriyeti’nin 97. Kuruluş yıl dönümünde böylesine güzel bir etkinlikte sizlerle birlikte olmaktan onur duydum. Motosikletlerimizle oluşturduğumuz konvoy şehrimizin caddelerinden geçerken vatandaşlarımızın ilgisi tüylerimi diken diken etti. Yağmur da yağsa soğukta olsa bu ülkede 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkulu kutlanır. Bunu bugün hep birlikte gösterdik. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bundan tam 97 yıl önce ‘Türklere yakışan yönetim şekli Cumhuriyettir’ diyerek 7’den 70’e milletin de desteğini alarak Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu. Biz de bu emaneti daha çok çalışıp Atatürk’ün işaret ettiği muhasır medeniyetler seviyesinin de üzerine çıkarmalıyız. Bugün Cumhuriyet’in kazanımlarına daha çok sahip çıkmamız gerekiyor. Tek millet iki devlet olarak gördüğümüz Can Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha dile getiriyoruz. Bu duygularla Cumhuriyetimizin 97. Yılını bir kez daha kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimize rahmet, gazilerimize de şifalar diliyorum” diye konuştu.

 

 

 

The post PAMUKKALE’DE 29 EKİM COŞKUSU MOTOSİKLET KORTEJİYLE YAŞANDI appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

ÖNE ÇIKAN HABERLER