Bizimle iletişime geçin

AK Parti

AK Partili Şahin Tin; “Ortak Hedefimiz Daha Müreffeh Türkiye”

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Memur Sen Denizli İl Temsilciliğini ziyaret etti. Şahin Tin; “Ülkemize ve insanımıza hizmet etmenin yolu kuşatıcı, kucaklayıcı, sağlıklı ve isabetli düşünmekle mümkündür. Varlığımıza anlam katan, bizi biz yapan değerlerimizi, ilkelerimizi yaşatmak hepimizin vazifesidir. Ortak hedefimiz daha müreffeh Türkiye” dedi. AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Memur Sen Denizli İl temsilciliğini ziyaret etti. Milletvekili Şahin Tin’i Memur Sen il temsilcisi Feyzullah Öselmiş ve beraberinde Memur-Sen’e bağlı işkolu başkanları karşıladı.

 “SİVİL TOPLUM HİZMETİ FEDAKÂRLIK GEREKTİRİR”

 Memur Sen camiasının gayretli çalışmalarını yakından takip ettiğini belirten Milletvekili Şahin Tin; “Bizler etle tırnak gibiyiz. Bu topraklarda hep birlikte nefes alıp veriyor, aynı yöne bakıyor, aynı değerlerle yaşıyoruz. Talepleriniz önerileriniz bizim her daim önceliğimizdir.  Memleketimize ve bu asil millete dün olduğu gibi bugün de, yarın da hep birlikte hizmet etmeyi sürdüreceğiz. AK Parti olarak iktidara geldiğimiz ilk günden beri toplumun tüm kesimlerine yönelik köklü düzenlemeler yaptık. İşçi, emekçi ve emeklilerimizde olduğu gibi kamu kuruluşlarında görev yapan memurların ve yöneticilerin de birçok sorununu çözdük, özlük haklarında iyileştirmeler yaptık, bu doğrultuda altı özellikle çizilmesi gereken çok önemli işlere imza attık. Sivil toplum örgütlerinde hizmet etmek fedakârlık işidir. İşkolu temsilcileri olarak yönetimlerinizle birlikte özveriyle çalışarak, hak, hukuk, emek, adalet mücadelesinde doğru olan neyse o yolda adım atıyorsunuz. Sizlerin gayreti yadsınamaz, emekleriniz için teşekkür ediyoruz” dedi.

 “SENDİKACILIK ÇALIŞMA HAYATININ SİGORTASIDIR”

 Sivil toplum kuruluşları ile her fırsatta bir araya geldiklerini, taleplerini yakından takip ettiklerini dile getiren Milletvekili Şahin Tin; “Memur-Sen ailesine uzak değiliz. Zaman zaman bir araya gelerek görüşlerinizi önerilerinizi dinliyoruz. Bugün de yine aynı şekilde sizlerle bir aradayız. Elbette güzel işlere imza attık, birlikte beklentilere çözümler sunduk. Ancak günümüz koşullarında şartlar hızla değişiyor. Geçmişte yaptığımız düzenlemelere yeni ilaveler yapma ihtiyacı ortaya çıkıyor. Yeni adımlar, yeni hamleler gerekiyor. Sizlerden gelen bilgiler ışığında gerek 3600 ek gösterge konusu, gerekse sözleşmeli çalışanların sorunları, özlük haklarının yaşam koşullarına uygun olması gibi hususlarla ilgili taleplerinizi imkânlar çerçevesinde karşılayacak adımlar atmayı sürdüreceğiz. Sendikacılık çalışma hayatının sigortasıdır. Sivil toplum hareketlerinde görev almak bir dava ve medeniyet mücadelesini anlamakla aynıdır. Tüm boyutlarıyla memleket ve millet sevdasına odaklanmış, değerlerimizi ayakta tutan bir anlayışla hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 “MEDENİYET ŞUURU MEMLEKETİMİZİ BESLEYEN ASLİ GÜÇTÜR”

 Özellikle yapay olmayan, zorlamadan uzak, anlık kaygılar penceresinden bakmayan bir düsturla yol almanın önemine işaret eden Milletvekili Şahin Tin; “Medeniyet şuuru memleketimizi besleyen ve büyüten asli güçtür. Bu yola kendini vakfetmiş fedakâr insanlara ne kadar minnet ve hürmetimizi ifade etsek azdır. Birlikte memleketimizi ve medeniyetimizi yaşatmaya gelecek nesillerimize güçlü ve müreffeh bir Türkiye bırakmak gayretimizin rehberidir. Hedeflerimizi yüksek, ufkumuzu daima geniş tutmalıyız. Menzilimiz uzak, yürüyüşümüz elbette kolay değil. Ancak tarihi bir misyonun temsilcisi olduğumuzu da unutmamamız gerekiyor” dedi.

 “KÖKLÜ MİRASI YAŞATACAĞIZ”

 “Varlığımıza anlam katan, bizi biz yapan değerlerimizi, ilkelerimizi yaşatmak hepimizin ortak vazifesidir” diyen Milletvekili Şahin Tin;  “Yeni umutlar, yeni adımlar, temiz duygular ve samimi bir gayretle hedeflerimize daha kolay ulaşırız. Unutmayalım ki; şuurlu nesillerle heyecanımız daha yüksek olacak ve mücadelemiz sonuçsuz kalmayacaktır. Ülkemize ve insanımıza hizmet; kuşatıcı, kucaklayıcı, sağlıklı ve isabetli düşünmekle mümkündür. Bir ve beraber olarak, temel değerlerimize sıkı sıkıya sarılarak menzile ulaşacağız. Bu vesileyle üye sayısı her geçen gün daha da yükselen Memur Sen’in çatısı altında, Denizli’mizde, ideallerini gerçekleştirmek, ülke ve millet mücadelesine omuz vermek ve ümmet coğrafyasını kucaklamak için yolda olan asli değerlerine sıkı sıkıya bağlı mücadele adamlarını yürekten selamlıyorum” dedi. Memur Sen Denizli İl Temsilcisi Feyzullah Öselmiş de, Milletvekili Şahin Tin’e teşekkür ederek, ziyaret anısına Memur Sen Kurucu Genel Başkanı merhum Mehmet Akif İnan’ın eserlerinden oluşan kitap setini hediye etti.

The post AK Partili Şahin Tin; “Ortak Hedefimiz Daha Müreffeh Türkiye” appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

AK Parti

Heimtextil Fuarına Katılan Başkan Güngör; ‘’Denizli’mizin Yanındayız’’

AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, Almanya’nın Frankfurt şehrinde düzenlenen tekstil fuarına Denizli’den giden firmaları yalnız bırakmadı. İl Başkanı Güngör, Heimtextil Fuarı’na katılan Denizli firmalarını ziyaret ederek başarılar diledi ve bu tarz fuarların öneminden bahsetti. 4 gün süren fuar boyunca yerli ürünlerini sergileyen Denizlili firmaların standlarını ziyaret ederek üreticilerle bir araya gelen Güngör; ‘’Dünya’nın neresinde olursa olsun bu tarz etkinlikler ülkemizin ve üreticilerimizin ekonomisine büyük katkı sağlıyor. Denizli’mizde üretilen ürünlerin tüm dünyaya ihraç edilmesi konusunda vatandaşlarımızın yaşadığı sürece ortak oluyoruz. Ürünlerin en kısa sürede alıcılara ulaşması ülkemiz ve Denizli’miz için önemli bir durumdur. Denizlili üreticilerimizden bu tarz etkinliklere çok fazla katılım oluyor. Bugünde rekor bir katılım ile ülkemizi temsil ediyor ve şehrimizin ürünlerini tüm dünyaya sunuyoruz. Bu tarz etkinliklere katılan sanayicilerimizi yalnız bırakmadık, bırakmıyoruz, bırakmayacağız. Geçmişten bugüne artan üretim ve ürün çeşitliliği konusunda artış gösteren Denizli firmalarımız, tüm dünyaya şehrimizin ve ülkemizin üretim konusunda ki gelişimini göstermektedir.’’ Dedi.

“ÜRETİCİLERİMİZİN YURT İÇİ VE YURT DIŞI ETKİNLİKLERDE HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Fuar boyunca yerli firmaları ziyaret eden Güngör; ‘’Ülkemizde ve dünyada yapılan bu tarz fuarlara katılan firmalarımıza olan desteğimizi her zaman sürdürüyoruz. İhtiyaçlara cevap verme konusunda da elimizden geldiğince yanlarında oluyoruz. İlke haline getirdiğimiz ‘’inovasyon, üretim ve pazarlama’’ anlayışıyla birlikte üreticilerimizin yenilikçi fikirlerine desteklerimizi esirgemiyoruz. Ülkemizin  ve şehrimizin tekstil alanında olan iddiasını tüm dünyaya gösteriyoruz.’’ İfadelerini kullandı.

“KATILIM HER YIL ARTIYOR”

Katılımın her yıl arttığını belirten Güngör; ‘’Üreticilerimiz bu tarz etkinliklere katılım oranını her geçen yıl arttırıyor. Bu yıl 32 firma ile fuara katılım sağladık. Bundan sonra ki senelerde de bu katılımın artacağına inanıyoruz. Ülkemizin her alanda artan üretim miktarını burada bir kez daha görmüş olduk. Allah yolumuzu açık eylesin, engel olmaya çalışanlara fırsat vermesin.’’ Dedi.

“BU VE SONRAKİ ORGANİZASYONLARDA DA YANINIZDAYIZ”

Başkan Güngör, ‘’Buraya gelerek ülkemizi ve şehrimizin üretimi olan ürünleri sergileyen firmalarımıza bundan sonra ki organizasyonlarda da başarılar dilerim. Ülkemizi ve şehrimizi her alanda temsil eden üreticilerimize ve çalışanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonra yapılacak olan organizasyonlarda da yanınızdayız. Tekstil alanında da daha gelişmiş bir Türkiye için adım adım ilerliyoruz.’’ Diye konuştu.

The post Heimtextil Fuarına Katılan Başkan Güngör; ‘’Denizli’mizin Yanındayız’’ appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

AK Parti

AK Partili Şahin Tin; “Denizli İhracatla Büyüyor”

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Almanya’nın Frankfurt kentinde düzenlenen Heimtextil fuarına katılan Denizli firmalarını ziyaret etti. Şahin Tin; “En güçlü kozumuz ihracat. Potansiyelimize inanıyor, vizyoner, çalışkan vatan sevdalısı iş insanlarımıza güveniyoruz, destekliyoruz. Ekonomimize yönelen saldırılar, salgın, ticari ve sıcak savaşlar, daha birçok hadiseye rağmen firmalarımız atılımlarıyla tarih yazıyor. Denizli ihracatla her geçen gün daha da büyüyor” dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Almanya’nın Frankfurt kentindeki Heimtextil fuarında stant açan Denizli firmalarını ziyaret etti. Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan ve beraberindeki heyet ile birlikte firmaları tek tek ziyaret eden Milletvekili Şahin Tin, sanayicinin, üreticinin, ihracatçının umutlarının yüksek olduğunu belirtti. Milletvekili Şahin Tin, başta Denizli Ticaret Odası olmak üzere Sanayi Odası, Denizli İhracatçılar Birliği, Organize Sanayi Bölgesi, ilgili STK ve kuruluşların, sanayicilere, üreticilere destek vermesinden, iş insanlarının yanında yer almasından büyük memnuniyet duyduğunu belirtti.

 “ŞEHRİMİZİN MARKALARI DÜNYA PAZARINDA”

 Milletvekili kimliğinin yanı sıra aynı zamanda kendisinin de bir sanayici olduğunu belirten Milletvekili Şahin Tin; “Almanya Frankfurt’tayız. Heimtextil fuarına Denizli’den katılan firmalarımızı iki gün boyunca ziyaret ettik. Kentimizden her yıl olduğu gibi yine rekor düzeyde katılım var. Sanayicilerimiz, ihracatçılarımız, üreticimiz zengin ürün yelpazesi ve göz kamaştırıcı stantlarıyla şehrimizin markalarını dünya pazarına sunuyorlar. Her sektörde olduğu gibi tekstil sektöründe de üreten, emek harcayan iş insanlarımızı bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da dünyanın neresinde olursa olsun yalnız bırakmadık, bırakmıyoruz. Her yıl daha da geliştirdikleri ürün yelpazesiyle küresel pazarda Denizli firmalarımızı görmek göğsümüzü kabartıyor, bizleri gururlandırıyor” dedi.

 “ÜRETİCİMİZ ATILIMLARIYLA TARİH YAZIYOR”

 Heimtextil Fuarının üretici ve ihracatçıların farklı pazarlara ulaşması bakımından da büyük fırsatlar sunduğunu belirten Milletvekili Şahin Tin; “Ev tekstili alanındaki yenilikler, yeni trendler ve sezonun dikkat çekici ürünlerini sergileyen Denizli firmalarımızın fuardan olumlu iş bağlantılarıyla dönmesini diliyoruz. Denizli’den Heimtextil fuarına katılan ve farkındalık oluşturarak fuara damgasını vuran firmalarımızı tek tek ziyaretimizde umutlarının yüksek olduğunu gördük. Temennimiz beklentilerine kavuşmaları, hayırlı, bereketli bir fuar geçirmeleri ve yeni pazarlara ulaşmalarıdır. Türkiye ekonomisine yönelik saldırılar, salgın, ticari ve sıcak savaşlar, daha birçok hadiseye rağmen üreticimiz, ihracatçımız başarılı atılımlarıyla tarih yazıyor. Denizli ihracatla büyüyor” dedi.

 “TÜRKİYE’Yİ GÜÇLÜ KILMAK ORTAK VAZİFEMİZ”

 Denizli’nin Türkiye’nin önde gelen üretim ve ihracat üssü olma yolunda ilerlediğini belirten Milletvekili Şahin Tin; “Denizli’miz küresel pazarın en önemli cazibe merkezlerinden biri konumundadır. Bu gücü yaşatmak ve daha da iyi noktalara taşımak için birlik ve beraberlik içerisindeyiz. Denizli’mize de bu yakışır. Siyasi ve ekonomik olarak küresel düzeyde yeni bir dünya düzeni inşa edilirken, Türkiye’yi daha güçlü kılmak hepimizin ortak vazifesidir. Güç birliği yaparak başaramayacağımız iş yok. Üretimde, ihracatta, küresel piyasalarda güçlü varlığımızı daha iyi seviyelere taşıyacağız” dedi.

 “POTANSİYALİMİZE İNANIYOR, İŞ İNSANIMIZA GÜVENİYORUZ”

 “Küresel ölçekte yaşanan bir daralmanın zorluklarını hep birlikte yaşıyoruz” diyen Milletvekili Şahin Tin; “Sıkıntıların farkındayız. Ancak üreticimiz, ihracatçımız, sanayicimiz, tüccarımız, akıl ve alın teri dökerek yerli ve milli üretime emek veren işçilerimizin nasıl mücadeleler verdiğini de hep birlikte görüyoruz. Dünya piyasasında yaşanan değişimi Türkiye ve üretim kenti Denizli’miz lehine iyi değerlendirmek, kazanıma dönüştürmek ana gayemiz. Ticaret Odamız, Sanayi Odamız, OSB’miz, DENİB ve tüm paydaşlar ve iş insanlarımız ile birlikte üretimin çarklarını daha güçlü döndürmek için gayretliyiz. Dünyanın en büyük ekonomisine sahip olmak için yatırım ve üretimi artırmaya, teknoloji ve kaliteyi yükseltmeye, ürün yelpazemizi daha da genişletmeye kararlıyız. Bizim en güçlü kozumuz ihracattır. Potansiyelimize inanıyor, vizyoner, çalışkan vatan sevdalısı iş insanlarımıza güveniyoruz, destekliyoruz” dedi.

 

The post AK Partili Şahin Tin; “Denizli İhracatla Büyüyor” appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

AK Parti

AK Partili Şahin Tin; “Sağlık Çalışanlarımızın Ek Ödemeleri Artırıldı”

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaşan sağlık çalışanlarının mali ve özlük haklarını iyileştiren düzenlemenin ayrıntılarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Şahin Tin; “Türkiye, sağlık alanında yapılan köklü değişiklikler sayesinde dünyanın en önemli sağlık merkezlerinden biri haline geldi. Sağlık çalışanlarımızın meselelerini kendi meselemiz görüyor ve bu doğrultuda adımlar atıyoruz. Bilim insanlarımıza gayretleri için müteşekkiriz” dedi. AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, sağlık çalışanlarının mali ve özlük haklarını iyileştiren düzenlemenin TBMM Genel Kurulunda kabul ederek yasalaştığını söyledi. Yasayla, sağlık çalışanlarının ek ödemelerinde artış yapıldığını, doktor ve diş hekimlerinin sabit ek ödemelerinin merkezi yönetim bütçesinden yapılacağını, emekli hekimlerin ise maaşlarının iyileştirildiğini söyledi.

 “AİLE HEKİMLERİNE YENİ İMKÂNLAR TANINDI”

 “Ülkemizde sağlık sisteminin en iyi şekilde işlemesi, sağlık imkânlarından vatandaşlarımızın en üst seviyede faydalanması en öncelikli gayemizdir” diyen Milletvekili Şahin Tin; “Sosyal devlet ilkesini hayata geçirmek için iktidara geldiğimiz ilk günden beri köklü değişikliklere imza atıyoruz. Özellikle sağlık alanında birçok değişikliğe gittik. Eserler kazandırdık, hekimlerimizin, sağlık emekçilerimizin çalışma koşullarını iyileştirdik. Bu çerçevede kaliteli hizmet sunmak gayesiyle uygulamada karşılaşılan mağduriyetleri ve sorunları gidermenin adımlarını attık. Bu süreçte sağlık alanında hayata geçirdiğimiz en önemli uygulamalardan bir tanesi de aile hekimliği müessesesinin kurulmasıdır. Çok şükür bugün aile hekimliği hizmetleri başarılı bir şekilde yerine getiriliyor. Hekimlerimiz büyük fedakârlık yapıyor, emek sarf ediyor. Sağlıkta kalitenin daha da artırılmasının en temel yollarından biri de aile hekimliği kurumunu daha da güçlendirmektir. Bu kapsamda aile hekimlerine yeni imkânlar tanınmasını sağlıyoruz, uzmanlık eğitimi süresini 2029 yılına kadar uzatıyoruz” dedi.

 “SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN EK ÖDEMELERİ ARTIRILDI”

 Düzenlemeyle doktor ve diş hekimlerinin sabit ek ödemelerinin merkezi yönetim bütçesinden yapılmasına karar verildiğine dikkat çeken Milletvekili Şahin Tin; “Tabiplerimizin, uzman tabiplerimizin ve diğer sağlık personelimizin mali haklarında önemli iyileştirmeler yapılması yönünde önemli bir karara imza attık. Sağlık Bakanlığı personelinin merkezi yönetim bütçesinden ek ödeme almasını sağlıyoruz. Sağlık personeline dağıtılacak olan ek ödeme tutarı belirlenirken sağlık kurum ve kuruluşlarının tek tek tahakkukları ya da gelirleri yerine, sağlık bakanlığının toplam gelirleri ve nakit imkânları dikkate alınarak personelin daha fazla ek ödemeden faydalanmasını sağlıyoruz. Böylelikle ek ödemenin tüm sağlık çalışanlarını kapsayacak şekilde dengeli bir dağıtım yapılmasını da temin ediyoruz” dedi.

 “EMEKLİ HEKİMLERİMİZİN MAAŞLARI İYİLEŞTİRİLDİ”

 Emekli tabip, uzman tabip, diş tabibi ve uzman diş tabiplerinin maaşlarında da iyileştirmeler yapıldığının altını çizen Milletvekili Şahin Tin; “Sadece çalışan hekimlerimiz için değil aynı zamanda emekli olmuş hekimlerimiz için de bir düzenleme yaptık. Buna göre; emekli tabiplerimiz ve uzman tabiplerimizin emeklilik maaşları pirim kesintisinden bağımsız olarak ve 2008 öncesi ya da sonrası diye ayrımı yapılmaksızın iyileştirme kapsamına alındı. Çalışan hekimlerimiz ile emekliye sevk olmuş hekimlerimiz arasında bizim için hiçbir ayrım yok. Onların emekleri yadsınamaz. Milletimizin sağlığı için emek sarf ederek emekliye ayrılmış hekimlerimize de bu vesileyle bir kez daha teşekkür ediyor, şükranlarımızı iletiyoruz” dedi.

 “GSS BORÇLARI SİLİNİYOR”

 Düzenlemeyle, sağlık sigortası olmayan vatandaşlara yönelik de önemli bir adım atıldığını belirten Milletvekili Şahin Tin; “Vatandaşlarımızın sağlığa ulaşması konusunda devletimizin tüm imkânlarını seferber etmeye, zor gününde vatandaşımızın yanında olmaya, sorunları aşmaya, sıkıntıları çözüme kavuşturmaya kararlılıkla ve gayretle devam ediyoruz. Sağlık tesislerinden sağlık hizmeti alan ve sağlık sigortası olmayan vatandaşlarımızın borçlarının bir kısmının terkin edilmesine ve bir kısmına ödeme kolaylığı getirilmesine bu düzenlemeyle imkân tanındı. Genel Sağlık Sigortası (GSS) kapsamından faydalanan vatandaşlarımızın 10 bin TL’ye kadar olan borçlarının silinmesini bu düzenlemeyle sağlıyoruz. Yine 10 bin TL üzeri Genel Sağlık Sigortası (GSS) borcu olanlar için ise borcun yarısının ödenmesi halinde diğer yarısına da af imkânı getiriyoruz” dedi.

 “BİLİM İNSANLARIMIZA MÜTEŞEKKİRİZ”

 Milletvekili Şahin Tin; “Hekimlerimiz her şeyin en iyisini hak ediyor. Sağlık çalışanlarımızı yıpratıcı her yanlışa dur demek üzerimize düşen önemli ve öncelikli bir vazifedir. Bu bilinçle hekimlerimizin haklarını korumanın gayretindeyiz. Çözüm bekleyen meselelerin üzerine gideceğimizin ve takipçisi olacağımızın bilinmesini isterim. En zor zamanımızda kapılarını çaldığımız hekimlerimiz sözde değil, özde baş tacıdır. Ülkemizin dünyanın en önemli sağlık merkezlerinden biri haline gelmesinde sağlık çalışanlarımızın payı oldukça yüksektir. Sadece binalar yapmak, cihazlar almak değil, nitelikli, alanında uzman, kendini yetiştirmiş, milli ve manevi değerlerine sıkı sıkıya bağlı, ayrım yapmadan saygı çerçevesinde milletimize devletimizin şifa elini uzatan sağlık çalışanlarımızın varlığı bizim asli güç kaynağımızdır. Kaliteli, yaygın, erişilebilir, güçlü sağlık hizmetimiz ve sağlık altyapımız ile her zaman olduğu gibi en zor dönem olarak nitelendirilen salgın dönemini nasıl başarıyla nihayete erdirdiysek, kitlesel hastalıklarla mücadele konusunda da sağlık camiamızın her bir neferiyle birlikte milletimize hizmet sunmanın gayretinde olacağız. Bilim insanlarımıza müteşekkiriz” dedi.

The post AK Partili Şahin Tin; “Sağlık Çalışanlarımızın Ek Ödemeleri Artırıldı” appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

ÖNE ÇIKAN HABERLER