Bizimle iletişime geçin

Güncel

AK Partili Şahin Tin, AFAD il Müdürlüğünü ziyaret etti.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, AFAD’ı ziyaretinde yetkililere üstün gayretleri sebebiyle teşekkür etti ve AFAD’ın devletin yardım ve şefkat eli olduğunu söyledi. Şahin Tin; “Türkiye her zorluğun üstesinden gelecek güce sahiptir. Devletimiz tüm imkânlarıyla her zaman vatandaşımızın yanında. Başta AFAD olmak üzere ilgili tüm kurum ve kuruluşların gayretiyle oluşan yaralar daha hızlı sarılıyor. Devlet millet el ele vererek her zorluğu aşıyoruz” dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli AFAD il müdürlüğünü ziyaret etti. AFAD İl Müdürü Ali Etiz ve Şube Müdürlerinin hazır bulunduğu ziyarette son dönemde meydana gelen afetler ve yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler alan Milletvekili Şahin Tin, gayretleri ve fedakârlıkları için tüm AFAD çalışanlarına teşekkürlerini iletti.

 YARALAR HIZLA SARILIYOR

 Türkiye’nin stratejik öneme sahip kritik bir coğrafyada bulunduğunu belirten Milletvekili Şahin Tin; “Zaman zaman depremler, seller, yangınlar ve benzeri tabii afetlerle karşı karşıya kalıyoruz. Afetlere hızlı müdahale hem can kaybının önlenmesi hem de yaraların süratle sarılmasına imkân tanıyor. Bu anlamda AFAD çok önemli ve kritik bir görevi bihakkın yerine getiriyor. Denizli AFAD da en son Acıpayam, Bozkurt, Çardak ilçelerimizde yaşanan depremlerin izlerini silmek için süratle harekete geçti, çalışmalar yaptı. Gerek vatandaşlarımızın yaralarının sarılması, gerekse yaşamlarının normale dönmesi için ihtiyaç olan araç, gereç, konteynır, gıda ve nakdi taleplerinin karşılanması gibi konularda önemli adımlar attı. Zamanla yarışılarak alınan tedbirler ve yapılan işler sayesinde en kısa sürede yaralar sarıldı. Kısacası AFAD vatandaşlarımıza en zor zamanda dostluk ve yarenlik etti. Devletimizin güçlü ve şefkatli eli oldu” dedi.

 HER ZORLUĞU AŞACAK GÜCE SAHİBİZ

 ”Afet risklerine karşı hep birlikte hazırlıklı olmalıyız” diyen Milletvekili Şahin Tin; “Huzur ve esenliğin en stratejik koruyucusu şüphesiz tedbirdir. Türkiye ülke sathında zaman zaman yaşanan çeşitli afetler nedeniyle zor zamanlar geçirdi, acılar yaşadı ancak önemli tecrübeler kazandı. Her türlü afete karşı tedbirleri alma konusunda daha hassas davranır hale geldik. Çok bedeller ödedik, canımız yandı, yüreklerimiz dağlandı, yeri geldi sevdiklerimizi kaybettik, yeri geldi evlerimizi ve mallarımızı afete kurban verdik. Toplum olarak artık afet ve felaketlere karşı daha duyarlı olmamız gerektiği daha dikkat çekici hal aldı.  Türkiye milletiyle beraber her zorluğu aşacak güce sahip. Huzurlu ve güvenli şehirler imar ederek birçok tehlikeyi bertaraf etmek de mümkündür. Gönül istiyor ki; afetler, musibetler, felaketler, üzücü hadiseler ve acılar yaşanmasın, ancak hayatın gerçekleri var. Bize düşen tedbirli davranmak afetlere karşı eğitimli olmak, afet zamanında AFAD ile koordineli çalışmalara katılmak” dedi.

 BİRLİKTEN KUVVET DOĞUYOR

 Afetle mücadelede kurumların ve vatandaşların işbirliğinin önemine işaret eden Milletvekili Şahin Tin; “Milletimiz bugüne kadar birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde hareket ederek birçok zorluğun üstesinden geldi. Bugün yaşanan felaketlerin büyüklüğüne rağmen benzer ülkelerden daha hızlı ve güvenli bir şekilde yaraları tedavi eden bir Türkiye var. Bunun da en güçlü öncüsü AFAD’dır. Özellikle son dönemde Antalya’da Muğla’da ve yurdumuzun çeşitli yerlerinde yaşanan yangınlarda orman ekiplerimiz ile birlikte koordineli ve başarılı bir çalışma yürütüldü.  Kastamonu ve Sinop başta olmak üzere çeşitli yerleşim alanlarında oluşan sel afetlerinde ise insanüstü bir gayret sarf eden AFAD ekipleri ve koordinesindeki ilgili tüm kurum, kuruluşlar ile canhıraş gayretle çalışan herkese teşekkür ediyoruz. Birbirimize kenetlendiğimizde neleri başarabileceğimizin unutulmaz örneklerini afet dönemlerinde daha net gördük. Birlikten kuvvet doğuyor” dedi.

 İYİ Kİ VARSINIZ!

 Milletvekilli Şahin Tin, AFAD’ın bütün çalışanlarına şükran borçlu olduklarını belirterek, “Ülkemizde ve şehrimizde elbette olumsuzluklar yaşanmasın istiyoruz, Dünya afet ve felaketlerden kurtulsun istiyoruz, ancak yaşanan olumsuzluklara karşı da yüksek bir duyarlılığa, hazırlığa ve hassasiyete sahip olmamız gerektiğini de biliyoruz. AFAD kaybolanların bulunması, yanan evlerin yeniden yapılması, insani yardımların temini ve tabi ve doğal afetlerin yaralarının sarılması ve benzeri tüm konularda duyarlılık gösteriyor, öncülük yapıyor. Bu anlamda şehrimizin yaşadığı zor zamanlarına akılcı, teknik ve stratejik olarak müdahale ederek çözüm sunan İl Müdürü Ali Etiz’in şahsında AFAD’ın tüm yetkililerine, çalışanlarına ve gönüllülerine şükranlarımı iletiyorum. Müteşekkiriz. Gayretli çalışmalarının devamını diliyorum. İyi ki varsınız!” dedi.

No tags for this post.

The post AK Partili Şahin Tin, AFAD il Müdürlüğünü ziyaret etti. appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Güncel

Büyükşehir’in EKPSS hazırlık kursları başladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (EKPSS) hazırlanan engelli kursiyerlere yönelik ücretsiz eğitim ve kitap desteği başlattı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (EKPSS) hazırlanan kursiyerlere yönelik eğitim ve kitap desteği vermeye devam ediyor. Pamukkale ile Merkezefendi Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde engellilere yönelik eğitim programı Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde kitap dağıtım töreni ile başladı. Programa Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyi Genel Sekreteri Baran Akın, Engelliler Meclisi Başkanı Sevil Güngör, kursiyerler ve eğitimciler katıldı. Engelli bireylerin kamusal alanda istihdamı için büyük önem taşıyan EKPSS’ye yönelik hazırlık kurslarının büyük bir fırsat olduğunu belirten Güngör, “Bu süreçte bizlere destek olan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a ve Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci’ye teşekkür ederiz” dedi.

“Yeter ki gönüller engelli olmasın”

 Kent Konseyi Başkanı Değirmenci ise, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın şehir dışı programı nedeniyle programa katılamadığını belirterek Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman engellilerin yanında olduklarını söyledi. Değirmenci, engellilerin 2022 yılında gireceği EKPSS öncesi güzel bir hediye verdiklerini ve hediyelerinin güzel bir kılavuzluk görevini yerine getireceğini ifade ederek, “Nisan ayında gireceğiniz sınavda inşallah hayal ettiğiniz, bugüne kadar düşlediğiniz mesleğe sahip olacaksınız. Bu sizi ve aileniz kadar bizleri de sevindirecektir. Denizli’de sizlerle beraber pek çok engeli aşmış bulunmaktayız. Her türlü engelleri aşarız, yeter ki gönüller engelli olmasın” dedi.

“Bir engeli daha birlikte aşalım”

Büyükşehir Belediyesi olarak engellilere yönelik pozitif çalışma ve hizmetler hakkında bilgi veren Kent Konseyi Başkanı Değirmenci konuşmasını şöyle sürdürdü; “İstiyoruz ki bu senede engelli kardeşlerimiz kurslara gelsin, sınavdan başarılı sonuçlar alsın. Gönüllerdeki meslek hayatına ulaşsın, bir engeli daha hep beraber aşmış olalım. İnşallah bu buluşmamız hayırlara vesile olsun” açıklamalarında bulundu.

No tags for this post.

The post Büyükşehir’in EKPSS hazırlık kursları başladı appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Güncel

4 MAHALLEDE SULAR KESİLECEK!

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ’nin 2 Aralık’ta içme suyu iletim hatları üzerinde yapacağı çalışmalar nedeni ile Saraylar, İlbade, Muratdede ve Sırakapılar mahallelerinde su kesintisi yapılacaktır.

 Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğünün 2 Aralık 2021 Perşembe günü içme suyu iletim hatları üzerinde yapacağı çalışmalar nedeni ile 09.00 ila 20.00 saatleri arasında, Saraylar, İlbade, Muratdede ve Sırakapılar mahallelerinde su kesintisi yapılacaktır. Vatandaşların kesintiden mağdur olmamaları için önlem almaları gerekmekte olup, çalışmaların erken tamamlanması durumunda su belirtilen saatten önce verilebilecektir.

No tags for this post.

The post 4 MAHALLEDE SULAR KESİLECEK! appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

Güncel

TRAFİK KURALLARINI EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR

Denizli’de hizmete açıldığı ilk günden beri çocuklara trafik krallarını eğlenerek öğreten Denizli Büyükşehir Belediyesi Trafik Eğitim Parkı, yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

Denizli’de çocukların trafik kurallarını öğrenmesi ve küçük yaşlarda trafik bilinci oluşturmak hedefiyle hizmete açılan ve bugüne kadar onbinlerce çocuğa hizmet veren Denizli Büyükşehir Belediyesi Trafik Eğitim Parkı, 7-10 yaş grubu öğrencilere teorik ve uygulamalı trafik eğitimleri veriyor. Bunun yanında özel ilköğretim okulları, anaokulları, anasınıfları ve bireysel başvurulara da yanıt veren tesis eğitim randevularını 0 (258) 280 27 09 numaralı telefondan alıyor. Ayrıca merkez, Denizli Büyükşehir Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nın (denizlicocuktrafikegitim) Facebook ve DBB Trafik Eğitim Parkı (dbbtrafikegitimparki) adlı İnstagram hesabı üzerinden de randevulu eğitim müracaatı kabul ediyor.

Eğitim içeriğinde neler var?

Denizli Büyükşehir Belediyesi Trafik Eğitim Parkı’nda ilk olarak teorik, daha sonra ise uygulamalı eğitimler veriliyor. Teorik eğitimler kapsamında çocuklara, “Trafik nedir, nerelerden yürümeliyiz? Karşıya nerelerden geçmeliyiz? Yayaları ilgilendiren trafik işaretleri nelerdir? Bisiklet kullanırken uyulması gereken kurallar, okul servis araçlarında uyulması gereken kurallar ve toplu taşıtlarda görgü ve nezaket kuralları” gibi temel konular anlatılıyor. Uygulamalı trafik eğitimlerinde ise akülü arabalar, döner, ışıklı, ışıksız kavşaklar, yaya geçitleri, trafik levhaları gibi trafikte yer alan tüm unsurlar gösteriliyor. 7 bin metrekarelik alanı kapsayan merkezde trafik kuralarının eğlenerek öğrenen çocuklar keyifli zaman geçiriyor.

Çocuklar çok eğleniyor

Trafik eğitimine katılarak keyifli bir gün geçiren 8 yaşındaki Kübra Kaya, “Bugün burada trafik kurallarını öğrendik, arabaları nasıl kullanacağımızı öğrendik. Burayı çok sevdim. En çok araba sürmeyi sevdim” dedi. Halil Yaşar ise, “Burada trafik ışıklarını, trafikte neler yapacağımızı ve trafik kurallarını öğrettiler. Çok güzel, çok tatlı bir yer yapmışlar, çok sevdim” ifadelerini kullandı. 8 yaşındaki Bilge Dündar da, “Bugün burada trafikte nasıl davranacağımızı öğrendik. Arkadaşlarıma, trafik kurallarına uymayanları uyarmaları gerektiğini anlatacağım. Buraya onlarında gelmelerini tavsiye edeceğim” dedi.

Hayat boyu kullanacakları trafik kurallarını öğreniyorlar

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, uzun yıllardır hizmet veren Denizli Büyükşehir Belediyesi Trafik Eğitim Parkı’nın Türkiye’deki sayılı tesislerden biri olduğunu söyledi. Bugüne kadar onbinlerce çocuğa eğitim vererek, çocuklara küçük yaşta trafik bilinci aşıladıklarını anlatan Başkan Zolan, “Çocuklarımızın hayat boyu kullanacakları trafik kurallarını küçük yaştan itibaren veriyoruz. Burada çocuklarımız hem eğleniyor hem de öğreniyorlar. İnşallah bu tesiste verilen eğitimler trafik kazalarının da azalmasına neden olur. Trafik eğitimi almayan çocuğumuzun kalmaması için ailelerimize mutlaka çocuklarını buraya getirmelerini tavsiye ediyorum” dedi.

No tags for this post.

The post TRAFİK KURALLARINI EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Continue Reading

ÖNE ÇIKAN HABERLER