Zirveden Afrin’e Destek

05 Mart 2018 32 0


Çameli’de bu yıl 4’üncü Kar Şenliği düzenlendi. Çameli Kar Şenliği bu sene farklı görüntülere sahne oldu.Yoğun katılımın olduğu bu yılki kar şenliğinde binlerce kişi karda yürüdü.

Çameli’de binlerce kişi Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye’nin Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek üzere başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’na katılan Mehmetçiklere manevi destek vermek amacıyla 1.800 rakımlı Kargın Yaylası zirvesine çıktı. Askerlere manevi destek vermek ve şehitler için dua etmek amacıyla binlerce kişi zirveye tırmandı.

Çameli Kar yürüyüşüne, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ, Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Çameli Kent Konseyi, Çameli belediyesi Meclis Üyesi Fethi Uğur, Nadi Yıldırım, Mahalle Muhtarları, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, Çameli Ak Parti İlçe Yönetimi, MHP Çameli İlçe Başkanı Murat Genç, Uşak Rota Dağçılık, Denizli Doğa Yürüyüşü kulübü, Fethiye Mortırnaklar, Fethiye Off Road Kulübü üyeleri, birçok dağ kulübü üyeleri doğa severler, Pamukkale Üniversitesinden gelen 200 kişilik Öğrenci grubu ile binlerce Çamelili katıldı.

 

Fethiye Kulübü Off Road üyeleri Çıkarma Yaptı

Onlarca Jeep ve özel donanımlı 4+4 arazi araçları ile Çameli’ye çıkarma yapan Fethiye Kulübü Off Road üyeleri, Çameli Kar Şenliğine arazi araçlarıyla çıktılar.
Misafirler Çameli Belediyesi Parkında sabah kahvaltısı yaptıktan sonra Gürsü Kargın yaylası eteklerine doğru ilerledikçe uçsuz bucaksız ve doğal güzelliklerin içinde yol aldılar.

Katılımcılar, yaklaşık 5 kilometrelik parkur içerisinde bin-2 bin yıllık anıt ağaçları, doğal şelaleler ve karın içerisinde gezerken, organizasyonun güvenliğini ise Akut Denizli ekibi üstlendi.

Gelen misafirlerle tek tek ilgilenen Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan katılımcılarla sohbet ederek Kar yürüyüşüne katılımlarından dolayı teşekkür etti.

 

2.300 Metreden Destek

Uşak zirve Dağcılık, İzmir Dağcılık, Fethiye zirve Camyür yürüyüş topluluğu Kulübü, bazı dağcılar ve Akut ekipleri rehberliğinde Kargın Yaylası Aladiş zirvesine tırmanış yaptılar. 2 bin 300 rakıma çıkan dağcılar zirveden etkinlik alanına kayarak indi. Zirvede kalan onlarca kişi ise yaklaşık 4 saatlik yürüyüş sonunda etkinlik alanına gelebildi.

Çameli Belediyesi ve Çameli Kent Konseyi işbirliği içerisinde yapılan organizasyonda Kur’an-ı Kerim tilaveti sunularak Afrin’deki Zeytin Dalı Harekâtı’nda görev yapan ve şehit olan Mehmetçikler için dua edildi.

Doğaseverler, Afrin şehitleri için tırmandıkları Kargın Yaylasına anlamlı bir etkinliğe imza attıklarını belirtirken, düzenlenen organizasyondan ötürü Çameli Belediyesine ve Çameli Kent Konseyi’ne teşekkür etti.

No tags for this post.

The post Zirveden Afrin’e Destek appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam