Z Kütüphane Sayısı 54’e Ulaştı

30 Nisan 2018 57 0


Bozkurt İlçesi İnceler Atatürk İlkokulu bünyesinde yapılan Z kütüphanesinin açılışı Eski Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız,Vali Hasan Karahan ve diğer protokol üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Törende açılış konuşmasını yapan Vali Hasan Karahan, “Güzel bir etkinlik için bir aradayız. Hepimiz bu sıralardan geçtik değerli öğretmenlerimizin öğrencileri olduk.Sayın Bakan Yardımcımız da bu okulun 5 numaralı öğrencisiymiş.Vatanı milleti için, insanlık için hayırlı işler yapan insanların önleri daima açık olur. Önemli olan kitap okumak ve kendimizi olumlu bir şekilde geliştirmektir.Ben oldum dememek lazım her insanın eksiği vardır.Yediden yetmişe herkes gayret etmelidir. Artık imkanlarımız arttı, en küçük köyümüzde bile Z kütüphane açabiliyoruz. Bir çok okulumuz laboratuvara ve kütüphaneye kavuştu. Bundan sonrası sevgili çocuklarımızın okuma aşkı ve azmiyle olacak. Zenginleştirilmiş kütüphanelerin çocuklarımızın sosyal ve kültürel gelişiminde büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum.Ben o azmi sevgili çocuklarımızın gözlerinde görüyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

Vali Hasan Karahan konuşmanın ardından kütüphanede incelemelerde bulunarak yetkililerden 78 metrekare alan içerisinde kurulan, 74 bin TL maliyetli ve 7 adet bilgisayarı mevcut olan Z kütüphane ile birlikte Denizli genelindeki toplam Z kütüphane sayısı 54’e ulaşmış olduğu bilgisini aldı.


Kurulan Z-Kütüphaneler, klasik kütüphane anlayışından farklı özelliklere sahip bulunmaktadır. Bu kütüphaneler fiziki şartları ve teknolojik alt yapıları ile kütüphanecilik anlayışına çağdaş bir seviye kazandıracak ve kütüphane hizmetlerinin niteliğini artıracak. Bozkurt İlçesi İnceler Atatürk İlkokulu Z-Kütüphanesi ile birlikte Denizli genelinde 19 ilkokulda, 20 Adet Ortaokulda, 15 adet lisede olmak üzere toplam Z-Kütüphane sayısı 54’e ulaştı. Denizli’de yapılan Z-Kütüphanelerin, 16 adeti Bakanlık ödeneği, 20 Adeti okulun kendi imkanları ile, 19 adeti Yerel Yönetimlerce yapıldı.

Sınıfları da ziyaret eden Vali Hasan Karahan öğrencilerle bir araya gelerek sohbet etti.

No tags for this post.

The post Z Kütüphane Sayısı 54’e Ulaştı appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam