Yaylı Çalgılar Festivali Başladı

17 Ocak 2018 37 0


Denizlide ilk defa gerçekleştirilen Festival etkinliklerinde Vali Hasan Karahan, keman çaldı.

Yaylı çalgılarda eğitim gören herkesin kendilerini ifade edebilecekleri bir platform olmasını amaçlayan ve Denizlide ilk defa gerçekleştirilen Festival etkinlikleri Vali Hasan Karahan’ın katılımıyla başladı.

Hakkı Güzel Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi’nde gerçekleştirilen festival etkinliklerine, Vali Hasan Karahan, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Katılımcı Sanatçılar ve diğer davetliler katıldı.

Denizli Valisi Hasan Karahan’da festivalde keman çaldı. Festivalde konuşan Vali Hasan Karahan, kültürel etkinliklerin önemine değinerek, “Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi öğretim kadrosu, yetiştirdiği öğrencileri ve sahip olduğu imkanlarıyla ilimizin ve bölgemizin önemli ve örnek okullarındandır. Bünyesindeki yetenekli öğrenciler ile gerek ülkemiz düzeyinde gerekse ülkeler arası düzeyde başarılı olabilecek potansiyele sahiptir.” dedi.

Şehir dışından liselerin ve üniversite düzeyindeki katılımcıların da aralarında olduğu Festival bugün gerçekleştirilen açılış programı ile başladı. 3 gün sürecek olan festivalde yaylı çalgı eğitimi alan sanatçılar sahne alacak ve atölye çalışmaları gerçekleştirecek.

Festival açılışının ardından okuldan ayrılan Vali Hasan Karahan daha sonra Ülker Yörükoğlu Bilim ve Sanat Merkezi ile Yeşilköy İşitme Engelliler İlk ve Orta okulunu ziyaret ederek öğrenciler ile bir araya geldi.

 

No tags for this post.

The post Yaylı Çalgılar Festivali Başladı appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam