Yayla Gölü yolunda hummalı çalışma

16 Mayıs 2019 63 0

Buldan  Belediyesi, doğal güzellikleri arasında yer alan Süleymanlı Yayla Gölü’ne ulaşımı kolaylaştırmak için, Süleymanlı Mahallesi içerisinde kalan 1 kilometrelik yolda çalışma başlattı. Yolun dar olan ve trafiği olumsuz etkileyen bölümler genişletilerek Yayla Gölü’ne ulaşım daha da kolaylaştırılmış olacak.

Doğal güzelliği ile  Denizli’nin önemli  turizm merkezlerinden olan  Süleymanlı Yayla Gölü yolunda çalışmalar devam ediyor.  Buldan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Süleymanlı Mahallesi’den Yayla  Gölü’ne giden 1 kilometrelik yolun genişletilmesiyle ilgili hummalı bir şekilde çalışıyor.   Çalışmalar tamamlandığında  Süleymanlı Mahallesi içerisinde kalan ve Yayla Gölü’ne giden yolun dar bölümleri genişletilerek  ulaşımın daha kolay ve güvenli olması sağlanacak.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik,  geçtiğimiz yıl  Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından  Buldan-Yayla Gölü arasındaki 6 kilometrelik  yolda genişletme çalışmalarının tamamlandığını ve virajlarda yapılan düzenlemeler ile yolun  güvenli hale getirildiğini  hatırlatarak, “Süleymanlı Mahallesi içerisinde kalan ve Yayla Gölü’ne giden 1 kilometrelik yol belediyemizin yetkisinde. Göreve geldiğimizde hiç vakit kaybetmeden   istimlak çalışmalarını tamamlayarak,  Yayla Gölü’ne giden  1 kilometrelik yolda genişletme çalışmalarına başladık. Çalışmalar tamamlandığında yolun dar olan bölümleri  genişletilerek, hem olası kazaların önüne geçmiş olacağız, hem de Göl’e ulaşımı  daha kolay hale getireceğiz ” dedi.

Başkan Şevik, istimlak edilen vatandaşların bahçe duvarlarının de  belediye ekipleri tarafından yapıldığını vurgulayarak, “Göl yolu  güvenli hale getirildiği gibi, görsel olarak da güzelleştirildi. Hem vatandaşın mağduriyetini gidermiş olduk hem de görsel anlamda bütünlük sağlanarak güzel bir görüntü oluşturuldu” diye konuştu.

Turistik kamp yeri olarak da kullanılan  göl ve çevresi  aynı zamanda barındırdığı 200’e yakın kuş türüyle doğaseverlerin ve  fotoğraf tutkunların da uğrak yeri. Yayla Gölü’ne gelen yerli ve yabancı turist sayısında  her geçen yıl artıyor.

No tags for this post.

The post Yayla Gölü yolunda hummalı çalışma appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.