Yaşar 14 Ocak’ta Denizli’de

10 Ocak 2017 218 0

[ad_1]
Ünlü şarkıcı, besteci ve yorumcu Yaşar, 14 Ocak’ta Denizlili sevenleriyle buluşacak.

Untitled-1

Ünlü şarkıcı, besteci ve yorumcu Yaşar, 14 Ocak’ta Denizlili sevenleriyle buluşacak.

Türk pop müziğinin sevilen ismi şarkıcı, şair, besteci ve yorumcu Yaşar, Denizli’ye geliyor. Birbirinde önemli albümlere imza atan sanatçı, geçmişten günümüze tüm parçaları ile 14 Ocak Cumartesi akşamı Route Denizli sahnesinde hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Sizde bu müthiş konseri kaçırmak istemiyorsanız biletler tükenmeden alın!

Biletler:

Route

Biletix

Kapı açılış: 21.00

Bilet fiyatı: 65 TL

Yaşar Kimdir?

Mehmet Yaşar Günaçgün, ya da bilinen adıyla Yaşar 5 Nisan 1970 Adana doğumlu Türk pop müziği şarkıcısı.

Ünlü müzisyenin ülke çapında adını duyurması ve bugün bulunduğu konuma dair ilk adımlarını atması, 1996 yılında yayınladığı Divane isimli ilk albümüyle gerçekleşti. Ulaştığı satış rakamlarıyla altın plak kazanan albüm, aynı zamanda Yaşar’a Kral TV Müzik Ödülleri’nde Yılın En İyi Çıkış Yapan Erkek Sanatçısı Ödülü’nü getirdi. Bu albümde yer alan Divane, Kumralım ve Birtanem gibi şarkılara 1998’de yayınlanan ikinci albümü Esirinim’de yer alan Kuşlar da eklenince Yaşar 90’lı yılların sonlarından itibaren ülkenin en tanınan sanatçılarından biri haline geldi.

Sanatçının başarısını pekiştiren 2001’deki Masal albümü, albüme adını veren parçanın yanı sıra Acıtmıyor Sevdan’la dillere dolanırken günümüze kadar toplam 9 albüm çıkaran Yaşar, katkıda bulunduğu albümler ve konserleriyle üretkenliğini ve başarısını sürdürdü. Özellikle Ezginin Günlüğü şarkılarının yorumlandığı Çeyrek albümünde yer alan Ebruli yorumuyla dikkatleri bir kere daha üzerine çekti. Özgün bestelerinden oluşan Sevda Sinemalarda’da albüme adını veren şarkı ve Hayırdır İnşallah’la müzik listelerinde yeniden bir numaraya yükselmeyi başardı.

[ad_2]

MyDenizli

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ