Yasak Aşk Cinayetinin Ayrıntıları Ortaya Çıktı

12 Nisan 2018 55 0


Denizli’nin Acıpayam ilçesinde, çiftçilik yapan Mutlu Aysel’in (38), evinin arkasındaki ağılda av tüfeğiyle öldürülmesiyle ilgili soruşturmayı yürüten jandarma, sır perdesini, kulağı kesilen koyundan yola çıkarak çözdü. Plan yapan Zeynep A.’in (35) hasta olduğu için kulağını kestiği koyunu gösterme bahanesiyle ağıla çağırdığı eşini, aşk yaşadığı ileri sürülen Erdal E.’ a (35) av tüfeğiyle öldürttüğü ortaya çıktı. Zeynep A. ve Erdal E., çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Acıpayam’ın Benlik Mahallesi, Yenice Mevkisi’nde çiftçilik yapan Mutlu Aysel’e, geçen 3 Nisan akşamı, evin arkasındaki ağıldayken av tüfeğiyle iki el ateş açıldı. Mutlu Aysel, sağ omzundan ve bacağının üst bölümüne isabet eden saçmalarla kanlar içinde yere yığıldı. Eşi cinayete kurban giden Zeynep A., komşularından yardım istedi. Komşularının durumu bildirmesi üzerine olay yerine
gelen acil sağlık ekibi, Mutlu Aysel’in öldüğünü belirledi. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

Mutlu Aysel’in ağılın dışından açılan ateş sonucu öldürüldüğü belirlenirken, 2 de boş av tüfeği kartuşu bulundu. Jandarma Mutlu Aysel’in eşi Zeynep A.’in ifadesine başvurdu. Zeynep A.’in jandarmaya verdiği ilk ifadesinde hastalıklı olan bir koyunun kulağını kestiğini, eşini de kontrol etmesi için ağıla çağırdığını, bu sırada nereden geldiğini bilmediği silah sesiyle eşinin kanlar içinde yere yığıldığını söyledi.
Jandarma, çelişkili ifadeleri ve tedirgin davranışları üzerine bir çocuk annesi Zeynep A.”in üzerinde yoğunlaştı. Zeynep A.’in hastalığı nedeniyle kulağını kestiğini söylediği koyunu veterinere götürüldü.

Yapılan kontrolde koyunun hiçbir hastalığının olmadığı ortaya çıktı. Zeynep A.’in tekrar ifadesini alan jandarma, cinayet olayının yasak aşk yüzünden işlendiğini belirledi. Zeynep A.’in ablasının kızıyla evli olan Erdal E. ile ilişkisinin olduğu, ikilinin daha rahat görüşmek için Mutlu Aysel’i öldürmek için cinayet planı yaptıkları belirlendi. Erdal E. da gözaltına alındı. Jandarmadaki
işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Zeynep A. ve Erdal E. tutuklandı.

Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)

No tags for this post.

The post Yasak Aşk Cinayetinin Ayrıntıları Ortaya Çıktı appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam