Yaptığı Tatlıyla Dünya Şampiyonu Oldu

07 Mart 2018 49 0


Denizli’de Sema-Abdurrahman Karamanlıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi son sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Lütfi Selçuk; 22-25 Şubat tarihleri arasında Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu tarafından TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenen ’16.Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri’nde ‘Restaurant Tatlı Tabağı’ kategorisinde Dünya birinciliğini elde etti. Genç aşçı, Türk ve Dünya şeflerinin madalya alabilmek için katıldığı şampiyonada 3 kategoride yarıştı. Denizli’nin gururu olan Lütfi Selçuk, bin kişi ile yarıştığı kategorilerde; Restaurant Tatlı Tabağı’nda 97 puanla birinci olup, altın madalyanın sahibi oldu. Balık etabında 89 puanla puanla ikincilik elde ederek gümüş madalya alan şampiyon aşçı, ‘Taze Makarna’ etabında ise 84 puanla ikinci oldu ve gümüş madalya aldı.

4 SENEDE 22 MADALYA, 7 KUPA KAZANDI

Denizli’ye 3 madalya ile dönen Lütfi Selçuk, DGC Basın Merkezi’nde sponsoru Silen Hizmet Grup A.Ş.’nin yönetim kurulu başkanı Ünal Kurumuş ile bir basın toplantısı düzenledi. Bu aldıkları madalya ile toplamda 22 madalya ve 7 kupa kazandığını açıklayan Selçuk, “4 yıldır 2’si profesyonel olmak üzere mutfağın içindeyim. Genelde Dünya mutfağını tercih ediyorum. Türkiye’deki yemeklerin ve lezzetlerin Dünya’nın hiçbir yerinde olmadığını biliyorum. Başarımızın üzerine koyarak devam edeceğim. Hedefim milli takım. Milli takıma çağrıldım ancak kendimi yeterli görmediğim için zamana ihtiyacım olduğunu düşünerek reddettim. Bana destek veren Ünal beye çok teşekkür ediyorum” dedi. Şampiyon aşçı şimdi Ukrayna’da gerçekleştirilecek olan Dünya şampiyonasına hazırlanıyor.

 

İŞADAMI KURUMUŞ: HEP YANLARINDA OLACAĞIM

Lütfi Selçuk’a destek olan Silen Hizmet Grup A.Ş.’nin yönetim kurulu başkanı Ünal Kurumuş ise, gençleri destekleyeceklerini açıkladı. Gençlerin sanal alemden uzaklaşıp ülke ekonomisine ve kendi geleceklerine yön vermeleri gerektiğini savunan işadamı Kurumuş, “Biz işadamları olarak gençlerimizi teşvik etmeliyiz ve sahip çıkmalıyız. Çünkü geleceğimiz gençlerimiz… 81 milyon nüfusumuzun yaklaşık 13,5 milyonu 15-24 yaş arası gençler. Ülkemizin filizlerini kırmadan Dünya rekabetinde gücümüzü artırmalıyız. Ben her zaman Lütfi Selçuk ve diğer gençlerimizin yanında olacağım” diye konuştu.

Kaynak: Hacı Selamoğlu

No tags for this post.

The post Yaptığı Tatlıyla Dünya Şampiyonu Oldu appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam