Vatan Partisi İl Başkanı’ndan Vali Karahan’a: Olayın Gerçek Yüzü Ne?

23 Mart 2018 33 0


Vatan Partisi İl Başkanı İbrahim Kasapoğlu, 2 Mart tarihinde Ulus Kavşağı’nda bulunan bombalı düzenekle ilgili açıklama yaptı. Denizli Valiliği’nden konuyla ilgili net bir açıklama yapılmadığını belirten Kasapoğlu, Vali Hasan Karahan’ı açıklama yapmaya davet etti.

Aradan 20 gün geçmesine rağmen bombalı düzenekle ilgili net bir açıklama yapılmadığını belirten Kasapoğlu, “2 Mart 2018 tarihinde şehrimizin Antalya Karayolu ile kesişen Ulus Kavşağında, bir trafik lambası içine yerleştirilen bombalı bir düzenek tesbit edilmişti. Bir belediye çalışanımızın dikkat ve duyarlılığı sayesinde farkedilen bu bomba düzeneği polis ekipleri tarafından insanlara ve çevreye zarar vermeden imha edilmişti. Aradan 20 gün geçmesine rağmen Denizli Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü olayın gerçek yüzü hakkında bir açıklama yapmadı.” dedi.

Ulus Kavşağı’na kurulan bombalı düzeneğin hedefinin kim yada kimler olduğunun açıklanması gerektiğini ifade eden Kasapoğlu, “İlimizde uzun yıllardır görülmeyen cinayet, suikast, katliam ve terör amaçlı olduğu açık olan bu tür olaylar karşısında halkın bilgilendirilmemesi doğru değildir.Çünkü bu olay bir ya da birkaç kişiyi ilgilendiren polisiye bir vaka değildir. Bu bombalı düzeneğin hedefi kim ya da kimlerdi? O tarihte Tavas’taki şehit cenazesine katılmak için Denizli’ye gelen İçişleri Bakanı, Jandarma Genel Komutanı mıydı? Her gün oradaki kavşakta trafik görevi yapan polis ekipleri miydi? Yoksa başka bir şey miydi? Bunlar açıklığa kavuşturulmalı ve Denizli halkı bilgilendirilmeli ve uyarılmalıdır. Terörle mücadelede halkın desteği olmazsa başarı kazanılamaz.Terör le mücadele devlet ve milletin topyekün elele vermesi ve çabasıyla başarıya ulaşır.Yıllardır barış ve huzur ortamı içinde yaşayan Denizlimizde panik yaratmayalım.Bu doğru.Ama halkımızında bu tür terör tehdit ve tehlikelerine karşı doğru bilgilerle donatılması ve uyarılması gereklidir. Hiç bir tehdit halktan saklanarak, gizlenerek bertaraf edilemez.Terörün şakası yoktur.İhmali canlarımıza ve şehitlerimize mal olur.” şeklinde konuştu.

No tags for this post.

The post Vatan Partisi İl Başkanı’ndan Vali Karahan’a: Olayın Gerçek Yüzü Ne? appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam