Ulusal Düzeyde Toplantı Önerisi

18 Ocak 2018 31 0


AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, üzüm üreticileri ve bağcılık sektörünün sorunlarının çözümü için kurulan araştırma komisyonunda, ulusal düzeyde geniş katılımlı bir toplantı yapılmasını önerdi. Şahin Tin, “Sektörümüzün bizden beklentilerine cevap verecek, sorunlara çözüm olacak bir çalışma ortaya koymalıyız” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bağcılık sektörü ve üzüm üreticilerinin sorunlarının tespiti, çözüm önerilerinin geliştirilmesi için kurulan araştırma komisyonu ilk toplantısını Manisa Milletvekili İsmail Bilen’in başkanlığında gerçekleştirdi. Komisyon toplantısının ilk gününde bir yol haritası oluşturmak için üyelerin görüşleri alındı.

Komisyon üyesi AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, toplantıda yaptığı konuşmasında üzüm ve bağcılık sektörünün tüm bileşenlerinin katılacağı ulusal ölçekte geniş katılımlı büyük bir toplantı yapılmasını önerdi.

Büyük toplantı öncesi komisyonun iyi bir hazırlık dönemi geçirmesi gerektiğine işaret eden Milletvekili Şahin Tin, yol haritası önerisini şöyle özetledi:

“Öncelikle araştırma komisyonumuz çalışmasını bağcılık sektörünün tüm unsurlarını esas alarak yürütmeli. Üreticiden, mahsulün işlendiği sanayi safhası, pazarlama aşamasına kadar bu zincir her yönüyle dikkatle incelenmelidir. Sektör, bir bütün olarak ele alınmalıdır. Bu süreçte komisyonumuz, büyük küçük ayrımı yapmadan küçük ölçekte üretim yapan çiftçi kardeşimizi de, büyük yatırımlar yaparak üretim yapan çiftlik sahibi girişimcileri de dinlemelidir. Şarap, kuru üzüm üreticileri, bu işin pazarlama ve ihracat ayağında yer alanlar, komisyonumuzda dinlenmeli, en küçük ayrıntılar bile tespit edilerek not edilmeli ve bir veri tabanı oluşturulmalıdır. Çalışmalarımızın finalinde de geniş kapsamlı, büyük bir toplantı yapılmalıdır. Bu toplantıda yetiştiricisi, üreticisi, pazarlamacıyla, sektörün yan kolları ve tüm paydaşlarıyla birlikte, devletimizin konuyla ilgili birimleri de olmalıdır. Çalışmanın bu şekilde bir yol izlenerek yürütülmesi halinde olumlu sonuçlar alınacağına ve komisyonumuzunda beklentileri karşılayacağına inanıyorum” dedi.

Toplantı diğer üyelerin dinlenmesi ile devam etti.

No tags for this post.

The post Ulusal Düzeyde Toplantı Önerisi appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam