Türkiye’ye Gelen Devlet Başkanlarını Bakan Zeybekci Karşılıyor

09 Temmuz 2018 107 0

[ad_1]

Cumhurbaşkanlığı sisteminin ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın göreve başlama töreni için gelen devlet başkanlarını Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci karşılıyor.

Türkiye bugün cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçiyor. Saat 16.00’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Meclis’te yemin etmesiyle birlikte parlementer sistem sona erecek. Külliye’de görkemli bir tören yapılacak ve Erdoğan yeni kabineyi açıklayacak.Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenecek törene,  çok sayıda yabancı devlet, hükümet, meclis ve heyet başkanlarının yanı sıra Türkiye’nin tüm kesimlerini temsilen davet edildi.

Recep Tayyip Erdoğan’ın, Beştepe’de düzenlenecek olan “Cumhurbaşkanlığı Göreve Başlama Töreni”ne katılacak misafirleri Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci karşılıyor. Karşılamaları sosyal medya hesabından paylaşan Bakan Zeybekci, “Bugün, güçlü Türkiye’nin ilk günü… Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Göreve Başlama Töreni’ne katılmak üzere ülkemize gelen Devlet Başkanı ve yöneticilerini karşılıyoruz. Yeni sistem ve ilk Cumhurbaşkanımız milletimize hayırlı uğurlu olsun inşallah” mesajı ile paylaştı.

No tags for this post.

The post Türkiye’ye Gelen Devlet Başkanlarını Bakan Zeybekci Karşılıyor appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

[ad_2]

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ