Tuğba Yurt ve Buray Buldan’ı Coşturdu

30 Haziran 2018 77 0

[ad_1]

Buldan İlçesi’nde bu yıl 18’incisi düzenlenen Buldan Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivali renkli görüntülerle başladı.

18. Buldan Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivali, Buldan Belediyesi önünde yapılan açılış töreniyle başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından kurdele kesilmesiyle başlayan festivale İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Bekilli Belediye Başkanı Mustafa Başkafa, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Evciler Belediye Başkanı Saim Özer, Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, AKP İlçe Başkanı Hasan Coşan ve yönetim kurulu üyeleri ile İYİ Parti İlçe Başkanı Mehmet Tuğrul ve yönetim kurulu üyeleri katılırken CHP’li Belediye Meclis üyeleri ile CHP İlçe Başkanı Musa Ünsal ve yönetim kurulu üyelerinin törenlere katılmaması dikkatlerden kaçmadı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Kadın Mehter Takımının çaldığı marşlar eşliğinde yapılan kortej yürüyüşünün ardından Nazilli Kuvayi Milliye Derneği zeybek ekiplerinin ve Türkiye şampiyonu Dörteylül Fehmi Mehmet Şükriye Erensoy Ortaokulu Halk oyunları ekibinin gösterileriyle devam eden etkinliklerde Ali Tunaboylu Mesleki Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan Buldan kumaşlarından yapılan giysilerin yer aldığı defile izleyicilerden yoğun alkış aldı.

Festivalin açılış konuşmasında birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay “Bu yıl on sekizincisini düzenlediğimiz Buldan Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivalimizle Buldan’ın dokumasını ve kültürünü yaşatmak ve Türkiye’ye ve tüm dünyaya tanıtmak gayretindeyiz. Destek veren herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Kaymakam Vekili Hatice Cemre İncesu’da yaptığı konuşmasında “Buldan tarihsel ve kültürel bakımdan ülkemizde çok önemli bir konumdadır. Bu anlamda dokumalarının ünü artık ülke sınırlarını da aşmıştır. Bu festivalimizde ilçemizin tanıtımına çok olumlu katkılar yapacaktır” dedi.

Festivalin birinci günü akşamında İlçe stadyumu yanında Tuğba Yurt ve Buray konseri ile sona erdi.

No tags for this post.

The post Tuğba Yurt ve Buray Buldan’ı Coşturdu appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

[ad_2]

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ