TAVAS’TA ON BİNLER YÜRÜDÜ

14 Mayıs 2018 58 0


22’nci Geleneksel Kızılcabölük – Denizli Doğa Yürüyüşü yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Tavas Belediyesi ve Kızılcabölüklüler Platformu tarafından ortaklaşa düzenlenen 22’nci Geleneksel Doğa Yürüyüşü 21 kilometrelik parkur, 2 bin 500 kişinin katılımıyla tamamlandı.

Başlama startı Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol tarafından verildi. Yürüyüş için erken saatlerde Denizli Çamlık mesirelik alan girişinde toplanan vatandaşları araçlar ücretsiz olarak Kızılcabölüğe getirdiler. Dev Türk Bayrağının açılmasıyla başlayan yürüyüş, 11 kilometrelik mola alanına kadar devam etti. Burada sporseverlere ekmek arası peynir, domates, salatalık, odun çayı ve lokma ikram edildi.

Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, “22’ncisi düzenlenen doğa yürüyüşünü yoğun bir katılımla gerçekleştiriyoruz. Birliktelikle her geçen yıl daha da artarak devam eden yürüyüşümüz, doğa ve sporseverlerle güzel ve doğa ile iç içe renkli görüntülere sahne olarak devam etmekte. Sağlıklı bir hayat için senenin bir günü değil her günü spor ve yürüyüş diyoruz. Ben bu organizasyonun yapılmasında emeği geçen başta Tavas Belediyesi çalışanları olmak üzere, Vakıf Başkanıma ve yönetimine ayrıca iaşe yardımında bulunan hayırseverlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Yürüyüş kalan 10 kilometrelik parkurun tamamlanmasıyla son buldu.

The post TAVAS’TA ON BİNLER YÜRÜDÜ appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam