Sinanoğlu’nun psikolojik romanı ‘Değersizler’ görücüye çıktı

04 Mayıs 2018 48 0


Usta yazar Can Sinanoğlu, kaleme aldığı yeni romanıyla okuyucularıyla buluşuyor.

Manisa T Tipi Ceza İnfaz Kurumu’nda psikolog olarak görev yapan, yayınlanmış 3 şiir kitabı bulunan ve Haşan Bayrı Şiir Yarışması’nda birincilik ve ikincilik, Behzat Ay Yazın Ödülü ve M. Sunullah Arısoy Şiir Ödülleri’nin sahibi Denizlili şair Can Sinanoğlu, bu kez de “Değersizler” isimli psikolojik romanıyla okuyucularının karşısına çıkıyor.

160 sayfadan oluşan, Cenova Yayınları’ndan çıkan bu sürükleyici eser, önümüzdeki günlerde kitabevi raflarında yerini alacak. Yazar Sinanoğlu, kitabında, geçirdiği çocukluk nedeniyle ağır ruhsal sorunlar yaşayan Fikret’in ve yakın çevresindeki benzer yapıdaki insanların sancılı öyküsünü anlatıyor. Usta yazar heyecanını; “Şimdiye kadar 3 şiir kitabım yayınlandı. Bu kez farklı bir alanda Değersizler romanıyla okuyucularımın karşısındayım. Romanımda ağır psikolojik yük altında boğuşmaktan kendini bulamayan insanları anlatmaya çalıştım.” sözleriyle dile getirdi.

 

“Canı fena halde sıkılan bir değersizin aklına gelecek ilk şeydir bir diğerine ölümcül zararlar vermek. Hep ezilmiştir ve her an intikam peşindedir.

Bir değersiz ölümüne sever ve sonunda mutlaka bir şeyleri öldürür. Ana rahmine düşmeden başlar onun vahşi öyküsü. Güçlünün önünde vecd ile secde etmekten çekinmeyen bir değersiz bu aşağılanmanın hesabını sorabileceği kendinden daha zayıf bir değersiz bulabilmek için sürekli pusuda bekler.

Kadın olsun, erkek olsun, bebekliğinde her iki değersiz türü de zorla koparılmıştır memeden. Kimi de o kadar farkındadır ki uğradığı lanetin, hiç emmez annesini. Genlerinin tıka basa dolu olduğunu bildiği değersizliği bir de ağzına sağılacak hastalıklı sütle beslemek istemez…”

 

CAN SİNANOĞLU KİMDİR?

1970 yılında İzmir’de doğdu. Aslen Denizlilidir. İlk ve orta öğrenimini Erzurum, Uşak ve Bursa’da tamamladı. Bursa Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nü bitirdi. Medya, sigortacılık, özel eğitim ve halkla ilişkiler sektörlerinde çalıştı. Yazmaya şiirle başladı. Şiirleri; Varlık, Milliyet Sanat, Papirüs, Kitap-lık, Akköy, Sunak, Berfin Bahar, Kara Kalem, Ağır Ol Bay Düzyazı, Şehir, Zalifre Yazıları, Eski, Andız, Alaz
gibi dergilerde yer aldı. Halen Manisa T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda psikolog olarak görev yapmaktadır.

Değersizler, yazarın ilk romanıdır. Sinanoğlu, evli ve 1 çocuk babasıdır. Kitapları: Hastalıklı Gezginin Seyir Defteri (Şiir), Bir Kuşu Dilinden Öpmek (Şiir), Işığın Bize Ettiği (Şiir)

Ödülleri: 2006 Haşan Bayrı Şiir Yarışması İkincilik Ödülü, 2007 Haşan Bayrı Şiir Yarışması Birincilik Ödülü, 2011 Behzat
Ay Yazın Ödülü, 2016 M. Sunullah Arısoy Şiir Ödülü

The post Sinanoğlu’nun psikolojik romanı ‘Değersizler’ görücüye çıktı appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam