Sarayköy’ün 8 milyonluk belediye bütçesi 25 milyon liraya çıktı

14 Mart 2017 76 0


Denizli’nin Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, 3 yıl içinde ilçeye kazandırdıkları hizmetleri ve yapacakları yatırımları sivil toplum örgütlerine…

Denizli’nin Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, 3 yıl içinde ilçeye kazandırdıkları hizmetleri ve yapacakları yatırımları sivil toplum örgütlerine anlattı. Hayata geçirilen hizmetlerle ilçe siluetinin ortaya çıktığını ifade eden Özbaş, belediyenin 8 milyonluk bütçesini 25 milyona çıkardıklarını söyledi.

Sarayköy Belediye Başkanı AK Partili Ahmet Necati Özbaş, 3 yıl içinde yaptığı hizmetleri ve projelerini sivil toplum örgütleri ile yaptığı toplantıda anlattı. Hayata geçirilen hizmetler sonrasında ilçede siluet oluştuğunu ifade eden Başkan Özbaş, “Her toplantıda not ettiğimiz birçok sorunun bir sonraki toplantıda çözüme kavuştuğunu görüyoruz. Bizim ve büyükşehir belediyemiz ile birlikte yaptığımız hizmetler ilçemize güzel bir siluet kazandırdı. Burada bir şehrin olduğunu kanıtlayan çalışmalarımız oldu. Hizmet verdiğimiz süreç içerisinde 14 yeni parkımızı vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Birçok yerlerde park yapımına devam ediyoruz. Köyden mahalleye dönüşen yerlerdeki parklarımızı yeniliyoruz. Sığma Belediyesinin olduğu alandaki yerimize yapacağımız meydan düzenlemesi ile yeni bir park turizm yolunda kazandırılmış olacak. 32 mahallemizdeki parklarımıza gençlerimiz ve bayanlarımız için de fitnes aletlerimizi koyduk” dedi.

Sarayköy’ün en büyük sorundan biri olan alt yapı için çalışmalara başladıklarını söyleyen Başkan Özbaş, “Sarayköy’ün en büyük sorunu altyapı ile suların kesilmesiydi. Altyapıda bulunan 40-50 yıllık hatlar bizim kucağımızda bulduğumuz bir sorun ama biz göreve geldiğimiz günden bu yana geçmişi kötülemedik, ağlamadık sızlamadık. Sadece çözüm ürettik. Altyapı çalışmaları 36 milyon liraya mal olacak. İçme suyu, kanalizasyon yani tüm altyapı değişecek. 2017 yılı içinde bu alt yapıyı kazanacağız. Sarayköy Belediyesi’nde göreve geldiğimizde 8 milyonluk belediye bütçesini çalışmalarımız ile 25 milyona çıkardık. Şimdi sadece pazaryerimizi 5 milyon liraya yaptırıyoruz. Alt yapı ise 36 milyon. Biz kaybetmeye hazırız; yeter ki şehrimiz kazansın” diye konuştu.

Hasan ASLAN / SARAYKÖY (Denizli), (DHA)

MyDenizli

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam