Sarayköy’de Yeni Dönem

22 Ocak 2018 37 0


Sarayköy, doğal gaz kullanımına hazırlanıyor. İlçenin ilk abonesi Adnan Esen oldu. 2017 yılında 3 bin 250 daireye ulaşacak şekilde doğal gaz hattı döşendiğini belirten Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, 2018 yılında hedeflenen rakamın 2 bin 150 konut olduğunu söyleyerek “Hayırlı olsun” dedi.

Denizli’ye toplu açılış töreni için gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği doğal gaz müjdesiyle ilçede çalışmalar başlamıştı. Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş takibinde 2017 yılında ilçe içerisinde başlayan 21 kilometrelik doğal gaz hattı çalışmalarının ardından abonelik alma işlemleri Sarayköy Belediyesi hizmet binası altında açılan Enerya Denizli Gaz Dağıtım A.Ş. ofisinde başladı.

İlçenin ilk doğal gaz abonesi 55 yaşındaki Adnan Esen oldu. Esen’in abone evrakları Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş tarafından teslim edildi.

Sarayköy’de doğal gaz çalışmalarına başladıklarını belirten Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Doğal gaz abonelik işlemlerimize başlamış bulunmaktayız. Tüm hemşehrilerimize ve ilçemize hayırlı olsun. Doğal gaz kullanımı modernliği ve gelişmişliği gösteren büyük bir hizmettir. 24 Mart 2017 tarihinde Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Denizli mitinginde yapmış olduğu duyuruyla ilçemize doğal gaz müjdesini vermişti.  Bu süre içinde ilgili kurum Enerya ile çalışmalara başladık.  21 kilometre doğal gaz hattının şehir içine döşeme çalışmaları tamamlandı. 2017 yılında 3 bin 250 daireye ulaşıldı.  2018 yılı hedefi ise 2 bin 150 konut. Bugünden itibaren de yoğun bir ilgi ile abonelik işlemleri başladı. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

Başkan Özbaş, “Hizmetin ilçemize gelmesi aşamasında bizlere destek olan Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Binali Yıldırım beyfendiye, Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci’ye, Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a ve ilçemizde doğal gaz çalışmaları sırasında sabırla desteklerini esirgemeyen hemşehrilerimize teşekkür ederim” dedi.

2018 YILINDA DA 10 KİLOMETRE DOĞAL GAZ HATTI ÇALIŞMALARI DEVAM EDECEK

Enerya Denizli Gaz Dağıtım A.Ş.Operasyon Müdürü Celal Engin Palabıyık, “ 2017 yılında yapmış olduğumuz 21 kilometre doğal gaz hattı çalışmasının ardından abonelik işlemlerine başlamış bulunmaktayız. Bu yıl içerisinde de yaklaşık 10 kilometre bir yatırımla Sarayköy’de devam edeceğiz. Başkanımız ilk abonemizi aldı. Bu abone alımları son sürat devam edecek” diye konuştu.

Doğal gaz aboneliklerinin ilçe halkına hayırlı olmasını dileyen Enerya Denizli Gaz Dağıtım Satış ve Müşteri Hizmetleri Müdürü Buğra Kocatürk, “Bugün itibaren abonelik işlemleri başlamış durumda. Aboneliklerimiz gelirken Belediye Emlak ve İstimlak Müdürlüğü servisinden emlak bildirim formu ve kimliği ile buraya gelmesi yeterli olacaktır. Biz abonelerimizi gün içerisinde devam edeceğiz. Denizlimize Sarayköyümüze hayırlı olsun” diyerek bilgi verdi.

 

İLK ABONE ADNAN ESEN

Sarayköy’ün ilk doğal gaz abonesi olan emekli 55 yaşındaki Adnan Esen, “Bizim için çok büyük bir hayaldi. İlçemize böyle büyük bir hizmetin geleceğini tahmin etmiyorduk. Şuandaki sistemi görünce emin olduk. İlçemize böyle büyük yatırımlar yaptıkları için başkanımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

SOBADAN KURTULUYORUZ

Doğal gazın ilçeye gelmesini eskiden hayal olarak gördüklerini belirten Ahmet Solmaz, “ Ben olmasan ailede sobayı kaldıran olmuyor. Eşimin sağlık sorunu vardı. Çok şükür artık sobadan kurtulacağız. İlçemize böyle bir hizmetin gelmesiyle çok memnun olduk” dedi.

No tags for this post.

The post Sarayköy’de Yeni Dönem appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam