Polisten Kaçakçılık Operasyonu

02 Nisan 2018 54 0


Denizli’de yasadışı yerlerde sigara kaçakçılığı yapan adreslere operasyon  düzenlendi. Operasyonda 4 bin 600 adet makaron, 7 kg kıyılmış tütün, 2 adet elektronik sigara sarma makinası ile birlikte yakalanan 3 kişi hakkında işlem yapıldı.

Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yasadışı imalathanelerde sigara kaçakçılığı yaparak tütüncülerde haksız kazanç kapısı haline gelen yerlere operasyon düzenledi.

Satışı yasak olan, içi tütünle doldurulmuş makaronları otomatik sigara sarma makinalarında üreterek yasadışı yollardan piyasaya sürmek isteyen şahıs ve organizasyonlara yönelik çalışma başlatıldı. Satışının yasak olması nedeniyle yurtdışından kaçak yollarla da temini mümkün olmayan otomatik sigara sarma makinalarının yan sanayi aracılığı ile el altından sipariş alarak üretimi yapıldığı tespit edildi. Ekipler, kaçak yollarla sigara imalatı yapmak amacıyla otomatik elektrikli sigara sarma makinaları ile makaronlar içerisine tütün doldurarak kaçak dolma sigara imalatı yapıldığını belirledi. Denizli’de farklı bir iş kolu oluşturulmak istenen evlerin ve bazı işyerlerinin gizli görünmeyen eklentilerinde yasadışı üretim yapan ve üretilen kaçak dolma sigaraların tütün ve tütün mamulleri satışı yapan işyerleri aracılığı ile piyasaya sürüldüğü tespit eden ekipler, şüpheli şahısları yakaladı.

Denizli’de bulunan bir işyerinin teras katında ve bir evin çatı katında arama yapan ekipler, sağlıksız koşullarda dolma sigara üretimi yapan şüpheli şahıslarla birlikte toplam 4 bin 600 adet makaron, 7 kg kıyılmış tütün, 2 adet elektronik sigara sarma makinası ve bu makinalara takılı vaziyette hava kompresörü, 95 adet dolma sigara ele geçirdi.

Yakalanan 3 şahıs hakkında Kaçakçılık Kanunu’na Muhalefet suçundan adli ve 4733 sayılı Kanuna Muhalefet suçundan idari işlem yapıldı.

No tags for this post.

The post Polisten Kaçakçılık Operasyonu appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam