Polis kaçakçılara göz açtırmıyor

23 Mart 2018 42 0


Denizli’de polisin düzenlediği operasyonlarda çok miktarda kaçak sigara ve kaçak elektronik sigara ele geçirildi.

Doğu illerinden Denizli’ye kaçak sigara getirileceği bilgisine ulaşan polis ekipleri tarafından Antalya yolu üzerinde uygulama noktası oluşturuldu. Durumundan şüphelenilen açık kasa çekiciye bağlı yarı römork bir TIR durduruldu. TIR içerisinde yapılan kontrollerde aracın iç tarafında malzeme deposu olarak kullanılan gizli bölmede, bidonlara istiflenerek doldurulmuş vaziyette ve aracın doğal boşlukları arasına gizlenmiş olarak bin 200 pakete yakın kaçak sigara bulunarak el konuldu.

Yine polis tarafından kaçak elektronik sigara satışını önlemeye yönelik operasyonlarda bir ev ve aynı evin kullanılmayan kapıcı dairesinde sağlıksız koşullarda elektronik sigara üretiminin yapıldığı tespit edildi.

Yapılan aramalarda içerisinde çok sayıda atomizer, elektronik sigarada kullanılan yedek malzemeler ve elektronik sigara likitleri olmak üzere toplam 7400 adete yakın kaçak malzeme bulunarak el konuldu.

Polis, semt pazarlarında da denetimler yaptı. Pazarlarda tezgah açarak ünlü markaların sahtesi olarak satılan 350 adet kaçak parfüm ele geçirildi.

Yakalanan kaçak sigara, elektronik sigara ve kaçak parfümlerle ilgili olarak 4 kişi hakkında Kaçakçılık Kanunu’na Muhalefet suçundan adli işlem yapıldı.

Ayrıca ülkemizde taşınmasına izin verilmeyen kaçak eşyayı naklettiği tespit edilen ve ilgili hükümlere aykırı olarak taşıdığı anlaşılan TIR’a el konularak Gümrük Müdürlüğüne teslim edildi.

No tags for this post.

The post Polis kaçakçılara göz açtırmıyor appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam