PEV’in Karart-ma Şiirleri EÇEV’de

29 Mart 2018 40 0


Ege Çağdaş Eğitim Vakfının düzenlediği Yaratıcı Yenilikçi Öğretmen Seminerleri 24 Mart Cumartesi günü İzmir Türk Kolejinde gerçekleştirildi. Öğretmenleri eğitimdeki yeniliklerden, gelişmelerden haberdar ederek öğretmenin niteliğini zenginleştirmeyi amaçlayan ve bu sene on beşincisi yapılan seminerde Özel PEV Okulları öğretmenleri ve yöneticileri de yerlerini aldı. “Sınır Sizseniz Sınırsızsınız” sloganı ile yola çıkılan seminer, Gökhan Okçu’nun “Neden ve 25. Saat” üzerine ilginç sunumuyla başladı. Bine yakın katılımcıyı misafir eden seminerde eş zamanlı olarak birbirinden farklı sunumlar yapıldı.

PEV Okulları öğretmenleri bu sunumlar arasında yer alan Soruşturan Sınıflar, Gözat… Sonat… Mozart…, Eleştirel Okuma İçin Disiplinler Arası Ders Planı, Maths-Up, Ezber Bozan Sosyal Bilimler, Anne Sohbetleri, Spor Engel Tanımaz ve Çek-Çiz-Eğlen gibi birçok sunuma katıldılar ve atölyelerde çalışmaları uygulama fırsatı buldular. Özel PEV Okulları Türkçe Öğretmenlerinden Bihter Küçüköz ve Canan Kalelihan da dönem boyunca 6.sınıf öğrencileriyle gerçekleştirdikleri “Karart-ma Şiirleri” adlı projeyi farklı okullardaki meslektaşlarına sundular. Proje, tüm detayları ve öğrencilerin örnek çalışmaları ile katılımcılara aktarıldı. Sunum aşamasından sonra önceden seçilen metinler katılımcılarla paylaşıldı ve katılımcılar ikili gruplar halinde Karart-ma Şiirlerini oluşturarak uygulamalarını birbirleriyle paylaştılar.

Türkçe örneklerinin olmaması, disiplinler arası geçişi kolaylaştırması, öğrencilerin şiire farklı bir gözle bakmalarını sağlaması, yeni ve farklı olması açısından yoğun ilgi gören “Karart-ma Şiirleri” projesi 31 Mart Cumartesi günü Aydın Söke’de bu yıl ilk kez gerçekleşecek olan Yaratıcı Yenilikçi Öğretmen Semineri’ne katılım daveti aldı. Prof. Dr. Soner Yıldırım’ın semineri genel tema çerçevesinde değerlendirmesiyle biten etkinlik, katılımcılara eğitimin sınırsız olduğunu ve her zaman yeni kapıların açılabileceğini fark edebilme fırsatı sundu.

No tags for this post.

The post PEV’in Karart-ma Şiirleri EÇEV’de appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam