PEV’den 18 Mart Kutlaması: Çanakkale Geçilmez!

19 Mart 2018 30 0


Özel PEV Okulları, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde günün anlam ve önemine yaraşır bir törenle hem zaferi kutladı hem de ülkemiz için canını vermiş on binlerce şehidini andı.

PEV’de hafta boyunca koridorlarda ve panolarda Çanakkale ruhunu yansıtan görseller ve eşyalar yer alırken ayrıca Çanakkale Savaşı sırasında askerlerimizin yedikleri yiyeceklerden oluşan temsili bir masa hazırlandı. PEV Okulları öğrencileri bu sayede Çanakkale ruhunun ne demek olduğunu, bu savaşın hangi şartlarda kazanıldığını bir kez daha hatırlama fırsatı buldular. 

PEV konferans salonunda ise ilköğretime ve liseye olmak üzere iki farklı tören gerçekleştirildi. PEV öğretmenleri ve Özel Pev Okulları Amiroğlu Fen Lisesi öğrencilerinin hazırladığı program, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Çanakkale’de vatan uğruna canlarını veren şehitlerimiz adına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. PEV Okulları Tarih Öğretmeni Gökhan Özer’in anlamlı konuşmasıyla devam eden programda daha sonra lise 10. sınıf öğrencilerinin oynadığı “Çanakkale Gerçekleri” tiyatro oyunu sergilendi. Öğrencilerin sergilediği oyun; milletimizin ezelden beri değişmeyen bağımsızlık anlayışını, fedakarlığını ve Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri dehasını bir kez daha hatırlatırken izleyenlerden de tam not aldı.

No tags for this post.

The post PEV’den 18 Mart Kutlaması: Çanakkale Geçilmez! appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam