PEV Okulları’nda 23 Nisan Coşkusu

23 Nisan 2018 30 0


Özel PEV Okulları her yıl olduğu gibi bu yıl da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı hafta boyunca okullarında gerçekleştirdikleri etkinliklerle coşku içinde kutladı.

Çocuklara bayram armağan eden dünyadaki tek lider olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği bu bayramı; her gün gerçekleştirdikleri farklı etkinliklerle öğrencilerine kendilerini özel ve önemli hissettirecek şekilde geçirdiler.

23 Nisan haftasının ilk gününden itibaren okulun bahçesinde kurulan drama, müzik, görsel sanatlar ve oyun atölyelerinden oluşan stantlarda PEV Okulları okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencileri hem eğlendiler hem de iş birliği içinde değişik oyunlar oynadılar. Bu oyunlar sayesinde zaten bildikleri paylaşma, iş birliği, saygı vb. kavramları pekiştirerek keyifli bir süreç geçirdiler.

Etkinliklerin son günü olan cuma günü ise öğle saatlerinde okul bahçesine kurulan sahnede birçok öğrenci yeteneklerini sergileme fırsatı buldu. 7. sınıf öğrencilerinden oluşan C202 Müzik Grubunun üç şarkı ile açılışı yaptığı gösterilerde,  Özel PEV İlkokul Jimnastik Takımı ve Latin Dansları Grubunun yanında Ortaokul Step-Aerobik Tamımı da performanslarını sergileyerek öğrencilerin günü bir panayır havasında geçirmelerini sağladılar.

Dolu dolu geçen bir haftanın sonunda 23 Nisan 2018 Pazartesi günü okulun konferans salonunda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını Özel PEV Okulları Genel Müdürü Pınar KAYA’nın yaptığı törende Drama öğretmenlerinin hazırladığı “Cumhuriyet Çocukları” adlı tiyatro oyunu sergilendi. Oyunda, dünyanın bir günlüğüne çocuklara verildiğinde dünyanın ne kadar güzelleştiği mesajı verildi. Tüm veli ve öğrencileri büyüleyen oyun, bu güzel haftayı taçlandırdı ve ayakta alkışlandı.

No tags for this post.

The post PEV Okulları’nda 23 Nisan Coşkusu appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam