PENTALİTHA MATEMATİK OYUNLARI ÖZEL PEV OKULLARINDA

19 Şubat 2019 193 0

[ad_1]

Eğitimde öğrenci merkezli ve keşif odaklı öğrenmeyi benimseyen Özel PEV Okulları, alanında uzman akademisyenler tarafından geliştirilmiş birbirinden farklı ve yaratıcı düşünmeyi destekleyen matematik oyunlarını öğrencileri ile buluşturmak için çalışmalara başladı.

Öğrencilerin en iyi oyunla öğrendiğinin bilincinde olan Özel PEV Okulları öğretmenleri, bu amaçla “Pentalitha Ekibi”yle işbirliği yaparak keyifli bir eğitim sürecine adım attılar.  Süreçte başlayan çalışmaların ilk adımı  “Pentalitha  Matematik Oyunları Programı”nı uygulayacak olan PEV Okulları ilkokul sınıf öğretmenleri ve ortaokul matematik öğretmenlerinin  eğitimi oldu.

Öğretmenlere “Pentalitha  Ekibi” tarafından matematik ve güncel eğitim yöntemleri hakkında bilgi verildi.  9 – 10 Şubat tarihlerinde Özel PEV Okullarında yapılan bu eğitimde oyunla birlikte hazırlanan aktif ve yaratıcı ders planlarının öğrencide daha kalıcı öğrenmeler sağlayacağı vurgulandı.

Eğitim anlayışında öğrencilerin özgün ve kalıcı öğrenmelerini benimseyen Özel PEV Okulları, Denizli’de “Pentalitha Matematik Oyunları Ekibi” ile çalışan ilk kurum olma niteliğine sahip oldu.  Genel Müdür Pınar Kaya, alanında uzman akademisyenler tarafından geliştirilen oyunların öğrencilere yeni bir matematik anlayışı benimseteceğini ve öğrencilerin öğrenme sürecinde daha aktif olacaklarını belirtti. 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı ikinci döneminde 3 ve 4. sınıfların ders programlarına dahil olan matematik oyunlarının zamanla okul öncesinden liseye kadar tüm kademelerde uygulanacağını dile getirdi.

No tags for this post.

The post PENTALİTHA MATEMATİK OYUNLARI ÖZEL PEV OKULLARINDA appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

[ad_2]

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ