Pamukkale’ye Giriş Ücretine Yeni Zam!

11 Temmuz 2019 162 0

Kültür ve Turizm Bakanlığı, müze ve ören yeri giriş ücretleri ile Müze Kart ücretleri, Fast Track giriş ücretlerine ve kombine bilet ücretlerine zam yaptı.Yeni zamla birlikte zaten ücretinin yüksek olması nedeniyle eleştirilen Pamukkale’ye giriş ücreti, 50 TL’den 60 TL’ye çıkarıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü (DÖSİMM) müze ve ören yeri giriş ücretlerine, Fast Tracak ücretlerine, Müze Karta ve kombine biletlere zam yaptı. Kimi müzelerin giriş ücretleri yüzde 20’ye varan oranlarda artarken, kimi müzelerin giriş fiyatı değişmedi. Ziyaretçi sayısı az olan müzelerin giriş ücretlerinde ise küçük indirimler yapıldığı görüldü.

Denizli’deki Hierapolis (Pamukkale) Ören Yerinin giriş ücreti 50 TL’den 60 TL’ye, Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesinin giriş ücreti 20’den 24 TL’ye, Efes Ören Yerinin giriş ücreti 60 TL’den 72 TL’ye, İzmir Akropol Ören Yerinin giriş ücreti ise 35 TL’den 42 TL’ye yükseldi.

Bakanlığın yaptığı zamlarla birlikte, Laodikya Antik kentine giriş ücreti 18 TL, Hierapolis Arkeoloji Müzesi’ne giriş ücreti 8 TL olarak güncellendi.Yeni zamların 15 Temmuz Pazartesi gününden itibaren geçerli olacağı açıklandı.

Öte yandan 60 TL olan Topkapı Sarayı ve Ayasofya Müzesinin giriş ücretleri 60 TL’den 72 TL’ye çıkarken, 35 TL olan Antalya Perge ve Aspendos ören yerlerinin giriş ücreti 35 TL’den 42 TL’ye yükseldi. Ayrıca 185 TL olan Museum Pass Istanbul, Museum Pass Eagean ve Museum Pass Mediterranean’ın ücreti 220 TL’ye çıkarken, Museum Pass Turkey’nin fiyatı ise 315 TL’den 375 TL’ye yükseldi.

No tags for this post.

The post Pamukkale’ye Giriş Ücretine Yeni Zam! appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.