Pamukkale Belediyesi’nden Ücretsiz Dil Kursu

15 Ocak 2018 24 0


Denizli’de Pamukkale Belediyesi, Avrupa Gönüllü Hizmeti Akreditasyonu kapsamında yürüttüğü ‘The Happy Guets Of Pamukkale- Pamukkale’nin Mutlu Misafirleri’ adlı proje çerçevesinde, ücretsiz İngilizce konuşma kursları veriyor.

Pamukkale Belediyesi’nin gençlerin geleceğine katkı sunabilmek amacıyla başlattığı Ücretsiz İngilizce Konuşma Kursları’nın 2018 eğitim dönemi başladı. Pamukkale Belediyesi AB Bakanlığı tarafından akredite edilmiş Denizli’nin tek kuruluşu olarak, Avrupa Gönüllü Hizmeti Akreditasyonu kapsamında yürütmekte olduğu “The Happy Guets Of Pamukkale- Pamukkale’nin Mutlu Misafirleri” adlı proje çerçevesinde, Sosyal Farkındalık Eğitimleri ve Ücretsiz İngilizce Konuşma Kursları’na katılım oldukça yoğun geçiyor. 16-25 yaş aralığındaki 150 kişinin eğitim altığı kurslar, bir yıl boyunca devam edecek.

Haftanın 6 günü eğitim veren ve 5 gruptan oluşan kurslarda hem Pamukkale Belediyesi Atatürk Caddesi Ek Hizmet Binasında hem de Denizli Gençlik İl Merkez’inde kursiyerlere; İspanya, Romanya ve İtalya’dan gelen gönüllü eğitmenler tarafından eğitim veriliyor.

Romanya’dan gelen gönüllü eğitmen Catalin Gabriel Maneo, Denizli’de çok mutlu olduğunu ve bu proje sayesinde Türkiye’yi tanıma fırsatı olduğunu kaydederek, “Pamukkale Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu ‘The Happy Guets Of Pamukkale- Pamukkale’nin Mutlu Misafirleri’ adlı projesi sayesinde Türkiye’ye geldim. Bundan dolayı çok mutluyum” dedi.

Pamukkale Belediye Başkanı AK Partili Hüseyin Gürlesin, bugüne kadar eğitim alanında birçok önemli projeye imza atarak, hem okullara hem de öğrencilere yönelik desteklerinin her zaman devam edeceğini belirterek, “Geçtiğimiz yıllarda düzenlediğimiz İngilizce Konuşma Kurslarımıza gençlerimizin çok yoğun ilgisi olmuş ve olumlu geri dönüşler almıştık. Bu kurslarımızda İspanya, Romanya ve İtalya’dan gelen gönüllü eğitmenler, 12 ay boyunca gençlerimize İngilizce konuşma eğitimi verecek. 12 ay boyunca, her iki ayda farklı gönüllü eğitmenler tarafından verilecek İngilizce eğitimiyle gençlerimiz, İngilizce konuşma konusunda pratik sağlamış olup, günlük hayatta kendilerini daha iyi bir şekilde ifade edebilecekler” diye konuştu.

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)

No tags for this post.

The post Pamukkale Belediyesi’nden Ücretsiz Dil Kursu appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam