Özel PEV Okullarında Dünya Öykü Günü Kutlandı

18 Şubat 2019 205 0

[ad_1]

Özel PEV Okulları, 14 Şubat Dünya Öykü Günü’nü yine çeşitli etkinliklerle kutladı. Ortaokul Türkçe zümresinin düzenlediği etkinliklerde okul koridorlarını 7.sınıf öğrencilerinin 10 cümleyle “resmettikleri” öyküler süsledi.

Öğrenciler, günün önemine dikkat çekmek için renkli kâğıtlara hazırladıkları Dünya Öykü Günü Bildirilerini öğretmenlerine hediye ederek güne başladılar. Dünya ve Türk Edebiyatından çeşitli öyküler derslik kapılarını süsledi ve öğrenciler edebiyat dünyasının farklı isimleriyle de tanışmış oldular. Ortaokul 5. sınıf öğrencilerinden oluşan bir grup, okul öncesi ve ilkokul sınıflarını ziyaret ederek seçtikleri öyküleri sınıflarda okuyarak farkındalık yarattılar. 5.sınıflar arasında, Ernest Hemingway’in başlattığı akımdan yola çıkarak 6 kelimelik öykü yazma yarışması düzenlendi. Günün en özel kutlaması 6. sınıflardan bir grup öğrencinin Eğitim Kurumları Yaptırma ve Yaşatma Derneği Denizli Görme Engelliler Ortaokuluna yaptığı ziyarette yaşandı. Bu etkinlikte Özel PEV Okulları öğrencileri ve görme engelli öğrenciler öyküler okuyarak bu özel günü daha da anlamlı kıldılar. Görme Engelliler Okuluna yapılan ziyarette, öğrenciler gerek oradaki öğrencilerden gerekse  de öğretmenlerden bilgiler alarak farklılıkların insan yaşamındaki zenginlikler olduğunu kavradılar.

Özel PEV Okulları Ortaokul Müdürü Hilal Tortop, öğrencilerde edebiyat zevkinin gelişmesinin ve onların iyi birer okuryazar olarak yetişmelerinin akademik başarılar kadar önem taşıdığını belirtti.

No tags for this post.

The post Özel PEV Okullarında Dünya Öykü Günü Kutlandı appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

[ad_2]

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ