Önce Ağaçları Katlettiler Sonra Fidan Dağıttılar

31 Ocak 2018 25 0


Acıpayam Kaymakamlığı ve Acıpayam Belediye Başkanlığı ile birlikte Acıpayam pazaryeri girişinde Meteoroloji 5. Bölge Müdürlüğü tarafından fidan dağıtımı etkinliği düzenlendi.

Meteoroloji 5. Bölge Müdürlüğü daha önce Acıpayam ilçe merkezindeki Meteoroloji Gözlem Sahası’nda bulunan 30’a yakın ağacı kesmişti. Ağaçların kesilmesine vatandaşların tepki göstermesi üzerine yetkililer duruma el koymuş kalan ağaçların kesilmesi engellenmişti. Ağaçların kesilme nedeni olarak ise Meteoroloji Gözlem Sahası’ndaki ağaçların ölçümlere engel olduğu açıklaması yapılmıştı.

Vatandaştan gelen tepkiler üzerine Meteoroloji 5. Bölge Müdürlüğü 4 ay sonra yaklaşık 400 adet fidanın dağıttı. Etkinlikte özellikle geliri getirici tür fidanların Acıpayamlılar tarafından tercih edilmesi dikkat çekti. Etkinlikte, gelir getirici türlerden Ceviz, Zerdali, Badem ve İğde fidanları ile birlikte Sedir ve Fıstık çamı dağıtıldı.

 

Etkinliğe, Meteoroloji 5. Bölge Müdürü Alper Akçakaya ile birlikte İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Mustafa Sönmez, Acıpayam Kaymakamı Ali Şanlıer ve Acıpayam Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Erdem katıldı. Meteoroloji 5. Bölge Müdürü Alper Akçakaya Fidan dağıtımı esnasında yapmış olduğu konuşmada “Sıhhatli ve doğru gözlem yapabilmemiz için gözlem sahalarımızda ağaç bulundurmuyoruz. Ancak bu bizim yeşili sevmediğimiz anlamına gelmez.Bu yüzden Acıpayamlılara dikmeleri için fidan dağıtımı etkinliği düzenledik.” dedi.

Meteoroloji 5. Bölge Müdürü Alper Akçakaya, önce Acıpayam Kaymakamlığını ziyaret ettikten sonra etkinlik alanına geçildi.Etkinliğin bitiminde heyet Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan’ı makamında ziyaret etti. Acıpayam Kaymakamı ve Acıpayam Belediye Başkanı Bakanlık ilgili birimleri ve Meteoroloji ile çalışmaktan duymuş oldukları memnuniyeti ve Acıpayam’daki gözlem sahasının ne kadar önemli olduğunun farkında olduklarını dile getirdiler.

No tags for this post.

The post Önce Ağaçları Katlettiler Sonra Fidan Dağıttılar appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam