“ÖMRÜNÜ VATAN VE MİLLET HİZMETİNE ADADI”

03 Nisan 2018 35 0


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Av. Yusuf Garip, Başbuğ Alparslan Türkeş’in ömrünü vatan ve millet hizmetine adadığını söyledi.

MHP Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Av. Yusuf Garip, MHP ve Ülkü Ocaklarının kurucusu  Başbuğ Alparslan Türkeş`in ölümünün 21.  yıl dönümü nedeniyle  mesaj yayınladı.

 

“TÜRK DÜNYASININ LİDERİ”

Türk Dünyası`nın bilge lideri Başbuğ Alparslan Türkeş`i 21.  ölüm yıldönümünde sevgi, saygı ve rahmetle andığını belirten Garip, “Yaşamının her anını, Türk milliyetçiliğine adamış olan büyük devlet ve dava adamı merhum Alparslan Türkeş`i kaybetmenin acısını halen yüreğimizde hissediyoruz. Büyük bir vatan sevdalısı Başbuğumuz Alparslan Türkeş, her zaman ülke çıkarlarını ön planda tutarak gelecek seçimler yerine, gelecek nesilleri düşünerek hareket etmiştir. Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş, gençlik yıllarından itibaren bütün ömrünü vatan ve millet hizmetine adamış, Türk milleti ve Türk Dünyası`nın birlik, beraberlik ve dirliği konusunda çok büyük mücadeleler vermiştir. Mücadelelerle geçen seksen yıllık ömründe “önce ülkem ve milletim” diyerek, Türk milletinin yücelmesi konusunda önemli çalışmalar yapmıştır.Türk milliyetçiliği davası, rahmetli Başbuğumuzun önderliğinde büyük bir fedakârlıkla yükselmiş ve bugünlere gelmiştir. Ülküsü ve fikirleri bizlere her zaman ışık olmuştur. Hayatı boyunca, Türkiye üzerine oynanan çirkin oyunları hep fark etmiş ve bu oyunlara karşı çıkmıştır.

“VATAN SEVDALISI”

Başbuğ Türkeş’in ideal bir Devlet adamı olduğunu kaydeden Garip, şunları söyledi: “Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş, ömrü boyunca milyonlarca vatan sevdalısı, imanlı gençler yetiştirmiştir. O`nun ülküsü ve fikirleri aradan geçen onca zamana rağmen halen ilk günkü heyecanla yaşamakta ve yaşatılmaktadır.Büyük devlet, fikir ve dava adamı Başbuğumuzun Alparslan Türkeş`in, ülküsü ülkümüz, ufku ufkumuz olmaya devam etmektedir. Hedefleri doğrultusunda azim ve kararlılıkla yürümeye de devam edeceğiz. Bu ülkü ve fikirler Türk milliyetçilerinde varolduğu sürece, ülkemizin birlik, beraberlik ve dirliğini hiç kimse bozmaya cesaret edemeyecektir.Türkiye ve Türk dünyası liderini ve Başbuğunu kaybetmenin üzüntüsünü yüreğinde hala taşımaktadır. Eserleri, öğretisi ve ideolojisi her geçen gün güçlenerek yarınlara aktarılmakta bu uğurda hiç bir fedakârlıktan kaçınılmamaktadır. O Ülkücü Türk gençliği için örnek bir milliyetçi yol gösterici ve ideal adamıydı. Kısaca O Ülkücü Türk gençliğinin efsanevi lideri Başbuğ Alparslan Türkeş’tir. Ruhu Şad, Mekânı Cennet Olsun.”

Haber: Mesut Güler

The post “ÖMRÜNÜ VATAN VE MİLLET HİZMETİNE ADADI” appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam