O Da LeMan’dan Nasibini Aldı

12 Ocak 2018 42 0


Ekonomi Bakanı ve Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci, geçtiğimiz gün yapılan İncilipınar Kapalı Yüzme Havuzu açılışında 15 Temmuz gecesi hakkında konuşmuş ve “Arkadaşlarımız sığınağa giderken ben burada bekleyeceğim dedim.” açıklamasını yapmıştı.

Zeybekci’nin bu açıklamasının ardından sığınağa girerken ve sığınaktaki görüntüleri de yayınlanmış, sosyal medya başta olmak üzere pek çok mecradan eleştiriler almıştı. Odatv.com “Bakan Zeybekci’nin anlattığı “15 Temmuz mücadelesi” meğer öyle değilmiş” başlığını atarken, artigercek.com açıklamayı “Meğer kaçmaktan silahını çekememiş”, ilerihaber.org ise haberi “‘Silahım ve üç şarjörümle TBMM kapısında bekledim’ diyen Zeybekci aslında böyle kaçmış” başlığıyla yayınladı.

 

Etkin sosyal platformlardan ekşisözlük de konu hakkında yüzlerce entry yayınladı.

Son olarak ise ünlü mizah dergisi LeMan, Bakan Zeybekci’yi kapağa taşıdı. Kapakdaki karikatürde Bakan Zeybekci, avcılar kahvesinde resmedilmiş.

Daha önce eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Denizli Milletvekili Sema Ramazanoğlu da karikatür dergilerinde kapağa taşınmıştı.


Bakan Zeybekci’nin havuz açılışında yaptığı konuşma ise şöyle;
“Biz canımızı tezgaha koyup da çığırtkanlık edenlerden değiliz. Hiçbir yerde de konuşmadık bunları. Sonra görüntüleri çıktı işte, televizyonlarda yer aldı. Meclise o bombalar yağarken oradaydık. Yanımda bir bakan kardeşimiz vardı. Ona ve arkadaşlarıma dedim ki; canlı teslim olmayacağım. Bu hainler buraya girerse, Meclis salonuna girerlerse, beni canlı almayacaklar dedim. Ve o gün hazırlıklı gitmiştik, yanımızda ruhsatlı silahımız da vardı. Üç tane de şarjör ile beraber. Bunları konuşmayacaktım, ama ilk defa konuşuyorum, bilmesi lazım bu milletin. Bekliyordum, orada arkadaşımız sığınağa giderken bizim Bursa milletvekilimiz vardır, engelli kardeşimiz. Tekerlekli sandalyesi ile arkadan merdivenden çıkarken bana ‘Ağabey sen gelmiyor musun’ dedi. Ben burada bekleyeceğim dedim. Bizi canlı almayacaklardı ama bizi alana kadar da onlardan bunun hesabını soracaktım. Peki soruyorum şimdi, onlar bizi katledene kadar, onlardan birkaç tanesini geberttiğimde benim çoluğumdan çocuğumdan bunun hesabına mı soracaktı, arkadan gelenlerden bunun hesabını mı soracaklardı? Hiç kimse kusura bakmasın. Her kim ki bu milletin bayrağına, bu milletin birliğine, beraberliğine, bu milletin vatanına, bu milletin devletine, bu milletin namusuna, ırzına, onuruna, gururuna, milletvekiline, Meclisine saldırdığında bunun sonuçlarını, bunun gereğini bu millet yapar ve yapmaya devam edecektir. Darbe yapan, darbeyi başarabilirse, anayasayı değiştirebilirse, legal hale gelecek, hukuk içinde namusu savunan bu milletten hesap sorulabilecek. Yok öyle yağma. Bu millet buna müsaade etmeyecek. Ve şu anda yapılan da hukuki düzenlemenin ana mantığı da budur. Kimse öyle ‘ık-gök’ demesin, adam gibi dursun herkes.”

No tags for this post.

The post O Da LeMan’dan Nasibini Aldı appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam