O Belediyenin Barınağıyla İlgili Şok İddia! Hayvanlar Açlıktan Ölüyor

23 Ocak 2018 27 0


Çivril İlçesi Işıklı Yolu üzeri, Kum Ocağı’nda yer alan belediye kliniğinde tedavi edilen ve gözetim altında tutulan sokak hayvanlarının bakımsızlık ve açlıktan öldüğü iddia edildi. Kısırlaştırılmak ve tedavi edilmek üzere kliniğe getirilen hayvanların tedavi sürecinden sonra doğal yaşam alanlarına bırakılmadığını ve bilerek aç bırakıldığını iddia eden hayvan severler “sokak hayvanları toplanıyor birkaç gün göstermelik tedaviden sonra açlığa mahkum edilerek ölüme terk ediliyor” dediler.

Çivril Hayvan severler Derneği olarak konu ile ilgili açıklama yapan Mimar Mine Orhan hayvanların aç bırakıldığı ile ilgili olarak derneğe sürekli şikâyetler geldiğini belirterek; “Derneğimize Çivril Belediyesi Kliniği ve barınağında hayvanların aç bırakıldığına dair sürekli olarak ihbarlar geliyor. Konu ile ilgili Belediye yetkilileri ile görüştüğümüz zaman inkâr edip konuyu kapatıyorlardı. Ama elimize geçen fotoğraflarda bazı köpeklerin barınağa 10 metre uzaklıkta ölmüş olduğunu, bazı köpeklerin açlıktan ölen bu köpeklerin başında dolaştığını görüyoruz” dedi.

Konuyla ilgili olarak Çivril Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü’nden bir açıklama yapılmazken barınak ve çevresinde kaç hayvanın öldüğü bilinmiyor.

Kaynak: (ÇHA) – Yeşil Çivril Haber

No tags for this post.

The post O Belediyenin Barınağıyla İlgili Şok İddia! Hayvanlar Açlıktan Ölüyor appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam