O Belediyeden Açıklama: Çaresiz Kaldık

27 Mayıs 2018 75 0

[ad_1]

Buldan Belediyesi, köpeklerin başıboş dolaşmalarından şikayetçi olanlarla, bağlı tutulmasından rahatsız olanlar arasında kaldı.

Buldan’da sokakta ve caddelerde başıboş dolaşan köpeklerin tehlike saçtığını iddia edenlerle, hayvanların köpek beslenme merkezinde bağlı tutulmasına karşı çıkanlar arasında kalan belediye ne yapacağını şaşırdı.

Vatandaşlardan çok yoğun bir şekilde, sokaklarda başıboş dolaşan köpekler nedeniyle şikayet aldıklarını belirten belediye yetkilileri, buna karşılık da bazı vatandaşların, köpeklerin beslenme merkezinde tutulmasına karşı çıkarak, başta Denizli Valiliği olmak üzere pek çok kuruma şikayet ettiklerini ve bu konuda sürekli soruşturma geçirdiklerini söylüyorlar.

Belediyelerin başıboş köpeklerle ilgili yapacaklarının bir sınırı olduğu, bu konuda yayınlanan yönetmelikler gereği, hasta ve bakıma muhtaç köpeklerin geçici köpek barınağına alınıp, tedavi edildikten sonra alındığı yere bırakılmalarının bir zorunluluk olduğunu ifade eden Buldan Belediyesi yetkilileri şunları söylüyorlar: “Mustafa Gülbay’ın göreve gelmesi ile bu konuda bir adım atıldı. Vatandaşların çok şikayetçi olduğu köpeklerin oluşturulan köpek beslenme merkezine alınması, burada kısırlaştırma işlemleri ve tedavileri sonrası alındıkları ortama bırakılmalarını sağladık. Kısırlaştırılan köpeklerin saldırganlığı  kalmıyor, ancak buna rağmen hala pek çok şikayet almaktayız. Vatandaşımız da haklı, köpeklerden korkmak sonuçta insani bir duygu. Bundan dolayı kimseyi suçlayamayız. Bizim yasalar ve yönetmeliklerin bize tanıdığı kadarıyla, başıboş köpekleri kısırlaştırma, hastalıklı köpekleri sağlıklı hale getirme amacıyla kurduğumuz köpek beslenme merkezimiz nedeniyle sayısız şikayet almaktayız. Burada köpeklerin bağlı tutulduğu ve bu şekilde köpeklere işkence yapıldığı belirtilerek, bu merkezin kaldırılması ve köpeklerin doğal ortamlarına salınması için başta Denizli Valiliği olmak üzere, Buldan Kaymakamlığı, Gıda tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne defalarca şikayet edildik. Özellikle Musa Beler isimli vatandaşımız bizi üst üste şikayet etmekte. Defalarca şikayetler için uzmanlar gelip incelemelerde bulundular, raporlar hazırlayıp üst makamlara sundular. Ama şikayetçi vatandaş hala şikayet etmeye devam etmekte. Üstelik kendi istekleri doğrultusunda karar vermeyen uzmanları da şikayet ederek… Son olarak 9 Mart 2018 günü yeni bir şikayette bulunan Musa Beler’in valilik makamına dilekçesi, Denizli Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğüne gereğinin yapılması için havale ediliyor. Onlar da bizden konu ile ilgili açıklama yapmamız için resmi bir yazı yazdılar. Artık gına geldi. Başıboş köpekler için hiçbir şey yapmasak bir türlü, yaptığımız zaman da bir başka türlü. Aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık. Ne yapacağımızı şaşırdık.”

Kaynak: buldandayasam.net

No tags for this post.

The post O Belediyeden Açıklama: Çaresiz Kaldık appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

[ad_2]

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ