Narkotik Uyuşturucu Tacirlerine Göz Açtırmıyor

21 Mayıs 2019 197 0

Denizli Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Mayıs ayının başından itibaren yapılan operasyonlarda 88 adet ecstasy hap, 87 gram eroin maddesi, 1.740 gram esrar maddesi 13 gram metamfetamin maddesi ve 2 gram skunk maddesi ele geçirildi. Operayonlarda 54 şahıs hakkında yasal işlem yapılırken, gözaltına alınan 19 kişiden 17’si tutuklandı.

Vatandaşın sahur saatlerine kadar yoğun olarak bulunduğu camiler, parklar, alışveriş merkezleri, çarşı ve diğer şehir merkezi bölgelerinde kontrollerini sürdüren narkotik ekipleri zehir tacirlerine göz açtırmadı. Denizli Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Denizli merkezde uygulanan güvenlik tedbirlerinin yanı sıra kente geliş-gidiş istikametindeki karayolları da ekiplerce denetim altına alındı. Elde edilen istihbari bilgiler doğrultusunda Kumkısık Mahallesi Çevre Yolu Kavşağı’nda uyuşturucu madde yüklü bir araç yakalandı. Görevlilerin dur ihtarına uymayarak kaçmaya çalışan aracın içerisinde 1.550 gram esrar maddesi bulundu.

 

UYUŞTURUCU SATICISI KARI-KOCA TUTUKLANDI

Denizli Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, başka bir operasyonda ise Karşıyaka Mahallesi’nde uyuşturucu madde ticareti yapıldığı belirlenen bir adrese operasyon düzenlendi. Adreste yapılan aramada satışa hazır 115 paket halinde 172 gram esrar maddesi ve 35 adet ecstasy hap ele geçirildi. Olayla ilgili gözaltına alınan karı-koca şüpheliler çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

DERNEK ADI ALTINDA UYUŞTURUCU SATIŞI YAPIYORLARDI

Saraylar Mahallesi’nde Kanserle Mücadele Derneği görünümlü bir işyerinde yapılan aramada ise bir kısmı oyuncak peluş ayı içerisine gizlenmiş 82 ayrı paket halinde satışa hazır 69 gram eroin maddesi yakalandı. Dernek görünümlü işletmenin Denizli sorumlusu olduğu belirlenen ve suçüstü yakalanan şüpheli M.D. ve beraberindeki S.İ. mevcutlu olarak sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.

Denizli Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından Mayıs ayının başından itibaren yürütülen çalışmalarda 88 adet ecstasy hap, 87 gram eroin maddesi, 1.740 gram esrar maddesi 13 gram metamfetamin maddesi ve 2 gram skunk maddesi ele geçirildi. Suçtan elde edildiği değerlendirilen yaklaşık 4 bin 300 TL haksız kazanca el konuldu.

Uyuşturucu madde kullanıcısı 54 şahıs hakkında yasal işlem yapıldı. Uyuşturucu madde ticareti suçu kapsamında adli mercilere sevk edilen 19 şüphelinin 17’si tutuklandı.

No tags for this post.

The post Narkotik Uyuşturucu Tacirlerine Göz Açtırmıyor appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.