MÜTHİŞ SONUÇ, MUHTEŞEM TARAFTAR

22 Ocak 2018 36 0


Denizlispor, ikinci yarının ilk maçında Adanaspor ile kendi evinde karşılaştı. 90 dakika boyunca önde bir oyun sergileyen Horozlar, Barış Örücü ve Berkan Afşarlı’nın 2 golüyle rakibini 3-1 yenerek iyi bir başlangıç yaptı.

Bu maçın bir diğer önemli yanı ise, Denizlispor’un uzun süredir hasretini çektiği taraftara kavuşması oldu. Halk yaklaşık 10 gündür sosyal medya gurupları, siyasiler ve bürokratlar tarafından maça davet ediliyor, takımın yalnız bırakılmaması isteniyordu. İlk olarak Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan tarafından yapılan çağrı kısa sürede yayılmış, AK Parti milletvekilleri Şahin Tin, Cahit Özkan, CHP milletvekilleri Kazım Arslan ve Melike Basmacı da sosyal medya hesaplarından taraftara çağrıda bulunmuştu.

Taraftar çağrılarında kuşkusuz en etkili isim ise sosyal medya grubu Denizli Trafik Yaşam Grubu oldu. Grup yöneticileri, yaklaşık 300 bin kişiden oluşan üyelerine günlerdir çağrı yapıyor, hatta bu çağrılarını canlı yayınlar ve pankartlarla destekliyordu.

Ve tüm bu çağrılar bugün sonuç verdi. Uzun süredir kendi evinde ortalama bin taraftara top oynayan Denizlispor, Adanaspor maçında yaklaşık 5 bin seyirciye oynadı. Taraftar sayısının artması Denizlispor yönetimi tarafından da memnuniyetle karşılandı.

No tags for this post.

The post MÜTHİŞ SONUÇ, MUHTEŞEM TARAFTAR appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam