Müftüden Önemli Uyarı: Bunu Söyleyenlere İtibar Etmeyin…

02 Şubat 2018 24 0


Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık, Denizlili vatandaşlara uyarıda bulundu. Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı adını kullanarak vatandaşlardan telefon aracılığıyla şehit ailelerine yardım toplamak için para talebinde bulunan dolandırıcılara itibar edilmemesi uyarısında bulundu.

Denizli Müftüsü Mehmet Aşık yaptığı açıklamada, “Son zamanlarda art niyetli kişiler tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı’nın adı kullanılarak telefon ile vatandaşlardan şehit ailelerine yardım maksadıyla para talebinde bulunulduğu Müftülüğümüze intikal etmiştir. Bu konuda milletimizin bu tür dolandırıcılara asla itibar etmemeleri uyarısında bulunuyorum.” dedi.

Müftü Aşık, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın veya Türkiye Diyanet Vakfı’nın vatandaşları telefonla arayarak, herhangi bir amaçla yardım toplama gibi bir talebi veya yönteminin bulunmadığını ifade etti.

Müftü Aşık konuşmasını şöyle sürdürdü; “Diyanet İşleri Başkanlığı’nın veya Türkiye Diyanet Vakfı’nın adını kullanarak telefon vb. yöntemle yardım toplamaya çalışan dolandırıcılara hiçbir şekilde itibar edilmemelidir. Denizli genelindeki din görevlilerimiz aracılığıyla Cuma vaazında ve hutbesinde vatandaşlarımızı bilgilendirdik. Böyle bir durumla karşılaşan vatandaşlarımızın öncelikle Emniyet Müdürlüğü’nün (155) veya Jandarma Komutanlığı’nın (156) numaralı telefonlarını arayarak ihbarda bulunmaları gerekmektedir.”

No tags for this post.

The post Müftüden Önemli Uyarı: Bunu Söyleyenlere İtibar Etmeyin… appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam