Milletvekili Adayı Mehmet Uz Esnafla Dertleşti

12 Haziran 2018 77 0


24 Haziran seçimleri yaklaşırken çalışmalarına ara vermeden devam eden Milliyetçi Hareket Partisinin Milletvekili Adayı Mehmet Uz, Babadağ İşhanı ve Belediye İş Merkezinde esnafları ziyaret etti.

Çalışan ve esnaflarla sohbet eden Uz, staj ve çıraklık döneminin de emekliliğe sayacaklarını bunu da çalışanlara taahhüt ettiklerini söyledi. Bir müesseseye hizmet veriliyorsa emekliliğe sayılması gerekir diyen Uz,”Yaş veya sıfat fark etmez staj dönemleri ve çıraklık dönemleri de emekliliğe sayılmalıdır. Gençlerimiz bir meslek öğrenerek hizmette bulunuyorlar bu hizmetinde bedeli olarak emeklilik günlerine başlanması gerekir. Her emek bir karşılık bulmalıdır.” dedi.

‘Staj Ve Çıraklık Dönemi Emekliliğe Sayılmalı’

Genç çalışanlara ve yaz döneminde meslek edinmek amacıyla çalışanlara da bu taahhütlerini anlatan Mehmet Uz ,” Artık yaz dönemi de dâhil her çalışanımızın ileride emekli olmak konusunda sıkıntı yaşamamaları gerekir. Herkes emeğinin ve işe harcadığı vaktinin karşılığını hem maddi konuda hem de emeklilik günlerinin dolması konusunda almalıdır. Bunu MHP olarak düzene sokacağız. Sizlere bir abiniz olarak söz veriyorum” açıklamalarında bulundu.

The post Milletvekili Adayı Mehmet Uz Esnafla Dertleşti appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam