Mesajlı Levhalar Da İhlali Engelleyemedi

11 Ocak 2018 48 0


Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından otobüs duraklarına park eden araçların önüne geçmek için hayata geçirilen proje, kural ihlallerini engelleyemedi.Levhaların konulduğu aynı gün içerisinde otobüs duraklarına araçların park edildiği görüldü.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Trafik Eğitim Şube Müdürlüğü, otobüs duraklarına park eden araçların önüne geçerek trafiğin olumsuz etkilenmemesi için farklı bir proje geliştirdi. Bu kapsamda trafiğin yoğun olduğu bölgelerde bulunan otobüs duraklarında parklanmanın önüne geçebilmek için beş farklı mesajın yer aldığı uyarı levhaları hazırlandı.

Proje ilk etapta pilot bölge olarak seçilen Denizli Devlet Hastanesi önü ile Cumhuriyet Caddesindeki otobüs duraklarında başlatıldı. Ancak bu levhalarda kural ihlallerinin önüne geçemedi. Dün Büyükşehir Belediyesi, yazılı açıklama yaparak projeyi duyurmuştu.Aradan birkaç saat geçtikten sonra levhaların konulduğu durakların önüne araçların park edildiği görüldü. Anlaşılan o ki sürücülerin dikkatini çekerek hatalı parka engel olmak için yapılan proje henüz fayda etmedi.

Mesajlarda, “Engelli Kardeşlerimin Otobüse Binmesine Engel Olmuyorum”, “Yayaların Otobüse Binmesine Engel Olmuyorum”, “Duraklara Park Etmeyerek Trafiği Tehlikeye Atmıyorum”, “Duraklara Park Ederek Trafik Kurallarını İhlal Etmiyorum” ve “Trafik Akışına Engel Olmuyorum” yazıları yer alıyor.

Fotoğraf: Denizli Trafik Yaşam Grubu

No tags for this post.

The post Mesajlı Levhalar Da İhlali Engelleyemedi appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam