MECLİS BAŞKANI SONUNDA DAYANAMADI VE…

04 Mart 2018 26 0


21 yıllık meslek hayatım boyunca farklı illerde olmak üzere herhalde yüzlerce meclis toplantısı takip etmişimdir. Ancak geçtiğimiz cuma günü Pamukkale Belediyesi meclis toplantısı kadar lakayıt ve ciddiyetsiz bir toplantı daha görmedim.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in, cenaze programı nedeniyle katılamadığı meclis toplantısına AK Partili Meclis Üyesi Haluk Değirmenci başkanlık etti. 6-7 gündem maddesi vardı ve en fazla yarım saat sürecekti. Yazı işleri görevlisi gündemdeki maddeleri teker teker okurken, salondaki uğultu bir türlü kesilmiyor, kimi yüksek sesle yanındakiyle sohbet ediyor, kimi telefonla konuşuyor, ya da sosyal medya hesaplarına göz atıyordu.

Resmi büyütmek için üstüne tıklayın

Çok basit bir soru soruyorum; NEDEN BELEDİYE MECLİS ÜYESİ OLDUNUZ?

Siz o dinlemediğiniz gündem maddelerini incelemek ve oylamak için oradasınız.

Seçildiğiniz partiye gönül verenlerin, dahası size güvenen insanların oylarıyla o koltuklarda oturuyorsunuz. Bizi temsilen oradasınız. Ayrıca oturum başına bilmem kaç lira para alıyorsunuz. Maaş ödediğiniz çalışanlarınız bu tip hareketler yapsa kim bilir nasıl davranırsınız.

Tüm meclis üyelerini kast etmiyorum tabi ki, orada bulunmasının hakkını verenler de var.

İşin en üzücü kısmı ise, meclis başkanlığını vekaleten yürüten Haluk Değirmenci, toplantının ilerleyen dakikalarında artık dayanamayıp meclis üyelerini ‘Sohbet güzel herhalde’ diyerek uyarmak zorunda kaldı. Birşey değişti mi, elbette hayır!

Meclis toplantısı öncesi sohbet ettiğim gazeteci bir ağabeyim merkez ilçe belediyelerinin ne kadar da gereksiz olduğunu, gereksiz istihdam ve masraf yarattığını söylemişti. Hatta daha da ileri giderek Türkiye’deki tüm merkez ilçelerin kapatılmasının iyi olacağını düşünüyordu.

Sanırım haklı…

 

No tags for this post.

The post MECLİS BAŞKANI SONUNDA DAYANAMADI VE… appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam