Laodikya’da PEV Rüzgarı


Özel PEV Okulları sosyal bilgiler zümresi öncülüğünde “Yeryüzünde Yaşam”  ünitesi, “Uygarlıklar Beşiği Anadolu” konusu çerçevesinde disiplinler arası iş birliği gerçekleştirilerek Denizli’nin önemli tarihi değerlerinden olan “Laodikya”ya dikkat çekilen birçok etkinlik düzenlendi.

Etkinlikte öncelikle öğrencilere Laodikya ile ilgili detaylı bilgi verildi. Ardından Laodikya’ya bir gezi düzenlendi. Gezi kapsamında kenti derinlemesine inceleyen öğrenciler, şehri gezdikten sonra bir dizi kültür-sanat etkinliğine imza attı. Etkinlikler çerçevesinde o döneme ait oyunlar drama halinde sergilendi, koro öğrencileri Laodikya temalı şarkılarını seslendirdi ve antik kentler temalı bir resim sergisi düzenlendi. Ayrıca öğrenciler “Laodikya Kahramanını Arıyor” temalı bir yaratıcı yazma çalışmasına da imza attı.

Tüm bunların yanında geziye katılan öğrencilerin Laodikya ile ilgili bulmacayı da çözmesi gerekmekteydi. Öğrencilerin elinde yer alan bulmacanın cevapları, öğrencilerin bu gezideki izlenimleri sonucunda ortaya çıktı. Çocuklar, soruların cevaplarını gerek rehberin anlatımları sırasında gerek koronun verdiği konser sırasında gerekse drama gösterisi sırasında buldular.

Projeyi düzenleyen öğretmenler; bu gezi sayesinde öğrencilerin kültür varlıklarımızı yerinde görme deneyimini elde ettiğini, yaparak yaşayarak kalıcı öğrenmenin gerçekleştiğini, öğrencilerin Laodikya gibi kültür varlıklarının bizden çok uzak olmadığını öğrendiklerini ifade ettiler.

No tags for this post.

The post Laodikya’da PEV Rüzgarı appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here