LAFOT’dan “Kadın” Sergisi

09 Mart 2018 30 0


Kısa adı LAFOT olan Laodikya Fotoğraf Topluluğu çalışmalarına başladığı günden bu güne geçen yedi yılda 7’inci sergisini açıyor.

Geleneksel hale gelen ve yılda bir kez tüm üyelerin katılımına açık olan sergide bu yıl tema: KADIN olarak belirlendi.

Yüzden fazla üyesi bulunan LAFOT’un bu sergiye 36 topluluk üyesi 63 fotoğrafıyla katıldı. Grup içi eğitimler, konulu atölye çalışmaları, fotoğraf gezileri gibi etkinlikler düzenleyen grup aylık grup içi yarışmalar ve sunumlar yaparak üyeler arası iletişimi geliştirmeyi hedefliyor.

“KADINA YOL VER, O, YAŞAMA YÖN VERİR!” Sloganıyla  seyirci karşısına çıkacak olan grup üyeleri  toplumun her kesiminden ve  hemen her ortamdan yakaladıkları kadın fotoğraflarını sergiliyorlar.

Kentsel yaşamdan kırsala, geleneksel yaşamdan modern yaşama, sanatsal faaliyetlerden orman işçiliğine kadar genç-yaşlı her ortamdan kadınların fotoğrafları izleyicinin beğenisine sunuluyor.

“8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” ne farklı bir bakışla katkı veren sergide bir çok farklı meslek grubundan  kadın fotoğrafçılarda yer alıyor.

LAFOT’un çalışmalarına katılmak isteyen fotoğraf meraklıları için sosyal medya üzerinden gruba ulaşabiliyor.    Bu sergi sonrası LAFOT  Denizli dışında da sergiler açacak, fotoğraf amaçlı eğitim ve uygulama çalışmalarını sürdürecektir.

9 Mart 2018 Cuma günü saat 17.30 da Denizli Büyükşehir Belediyesi  Turan Bahadır Sergi Salonunda açılacak olan sergi  15 Mart 2018 Perşembe gününe kadar ziyaret edilebilecek.

Sergi hafta sonu da dahil olmak üzere her gün saat 09 00 ile 19.00 arası açık kalacak.

 

 

The post LAFOT’dan “Kadın” Sergisi appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam