Krom madeninde göçük: 1 işçi mahsur

25 Kasım 2016 47 0


Acıpayam’da krom madeninde meydana gelen göçükte işçilerden 40 yaşındaki Sadi Serin mahsur kaldı. Serin’in hayatta ve sağlık durumunun iyi olduğu belirtilirken, kurtarma çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Acıpayam İlçesi Karaismailler Mahallesi’ne yaklaşık 7 kilometre mesafedeki Yırtıcılar mevkisinde bulunan krom madeninde, dün saat 15.00 sıralarında göçük meydana geldi. Yaklaşık 400’üncü metrede meydana gelen göçükte, evli 3 çocuk babası Sadi Serin madende mahsur kaldı. Göçük altında kalmaktan son anda kurtulan Serin’i kurtarmak için mesai arkadaşları çalışma başlattı. Ancak işçiler başarılı olamayınca itfaiyeye haber verildi. Bunun üzerine olay yerine Jandarma, Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Arama Kurtarma, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve Ulusal Medikal Kurtarma ekipleri (UMKE) sevk edildi.

Kurtarma çalışmaları sürerken, maden içinde göçüğün diğer tarafında olan Sadi Serin’in konuşarak sağlık durumunun iyi olduğunu söylediği belirtildi. Arama kurtarma ekipleri, yaklaşık 6 metrelik kısımdaki yıkıntıyı temizlemeye başladı. Bu arada yeni bir göçük yaşanmaması için ekiplerin tahkimat yaparak ilerlediği belirtildi.

İtfaiye Daire Başkanı Murat Başlı, madende mahsur kalan işçinin kurtarılması için titizlikle çalıştıklarını belirterek, “Bize ihbar saat 21.00 sıralarında geldi. Bizde hemen harekete geçerek madene arama kurtarma ekiplerimizi gönderdik. Göçüğün yaşandığı bölgenin arkasında kalan ve sağlık durumunun iyi olduğunu bildiğimiz işçiyi kurtarmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Tekrar göçük yaşanması ihtimaline karşı diğer madencilerle birlikte titizlikle güvenlik önlemlerini alarak ilerliyoruz” dedi.

DHA-Ramazan ÇETİN

MyDenizli

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam