“KIRMIZI” KARMA FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILIYOR

07 Mart 2019 1.475 0


Uzun süre önce Denizli il merkezinde fotoğrafa gönül verenlerin bir araya gelerek kurduğu LAODİKYA Fotoğraf Topluluğu  (LAFOT)  2019 yılının ilk sergisini 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Denizli BB Turan Bahadır Sergi Salonunda açıyor.

Topluluğun sergi konusu bu kez “KIRMIZI” olarak belirlendi. Serginin açılış gününün Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne rastlaması nedeniyle; kadına şiddet ve kadın istismarına dikkat çekmeyi de amaçlar nitelikte kurgulandı. Sergi 8 Mart 2019 Cuma akşamı saat 17.30’da açılacak ve 14 Mart 2019 Perşembe gününe kadar açık kalacak.

LAFOT mensubu 37 fotoğrafçının 65 eserinin yer alacağı sergide, Denizli ve çevresi ile ülkemizin değişik coğrafyalarından ve ayrıca dünyanın farklı yerlerinden de insan manzaraları, doğa görüntüleri yer alacak.

LAFOT 2018 yılında açtığı sergide “KADIN” konulu çalışmalara yer vermiş ve bu sergiyi Muğla – Marmaris ilçesi ile Uşak il merkezine de taşımıştı. Topluluk bu sergiyi de şehir dışına taşıyarak başka bölgeler ve illerde de sergilemeyi amaçlıyor.

Sergide eseri yer alan fotoğrafçılar toplumun farklı katmanlarından ve farklı yaş gruplarından olduğu için bakış açısı ve konuları da farklılık içeriyor.

Bu sergi ile topluluk;  Fotoğrafı ulaşılamaz olmaktan çıkarıp, sevdirmek ve herkesin fotoğraf çekerek zamana not düşebileceğini göstermek istiyor. “Çünkü fotoğraf belge, bilgi ve kanıttır” diyen topluluk, bu üç değer estetik ile buluşturulup fotoğrafçı tarafından yorumlandığında ise sanat ortaya çıkarıyor.

Topluluk Kurucu ve Sorumlusu Zeki Akakça, “Denizli’de fotoğrafa merakı olan fotoğrafı seven herkesi KIRMIZI fotoğraf sergisini izlemeye davet ediyoruz. Sergi 9 ve 10 Mart 2019 Cumartesi –Pazar günleri de ziyarete açık olacaktır.”  ifadesini kullandı.

No tags for this post.

The post “KIRMIZI” KARMA FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILIYOR appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam