Kıbrıs gazilerine Milli Mücadele Madalyası verildi

25 Mayıs 2019 180 0

Denizli’de, Kıbrıs Barış Harekatı’na katılan 26 gazi ve gazi yakınına ‘Milli Mücadele Madalyası ve Beratı’ verildi.

Kıbrıs Barış Harekatı’na katılan gaziler için Denizli Valiliği’nde madalya ve berat töreni düzenlendi. Denizli Valisi Hasan Karahan, 11’inci Komando Tugay ve Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Mehmet Tüzün, Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan, Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Düz, Aile ve Çalışma Sosyal Hizmetler İl Müdürü Süleyman Erdoğan Muharip Gaziler Derneği Denizli Şube Başkanı Hamdi Helvacılar ile devlet övünç madalyası alacak gazi ve gazi yakınları törene katıldı. Vali Karahan, Kıbrıs Barış Harekatı’na katılarak gazilik unvanı alan vatandaşlara Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafından Milli Mücadele Madalyası verilmesinin uygun görüldüğünü söyledi.

Vali Karahan, Kıbrıs Barış Harekatı’nda gazilerin üstün görev anlayışıyla mücadele ettiğini ve Türkiye Cumhuriyeti adına gurur kaynağı olduğunu belirterek, “Milli Mücadele Madalyası ve Beratı tevcih edilen gazilerimize vatanımıza yaptıkları hizmetlerden ötürü teşekkür ediyoruz. Siz gazilerimize Allah uzun ömürler nasip etsin. Hepinizden Allah razı olsun. Devletimizin ve milletimizin birliğine, ülkemizin bütünlüğüne ve kardeşliğimize kast eden saldırılara ve terör eylemlerine karşı, aziz milletimiz gereken cevabı vermiş ve vermeye de devam edecektir” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Karahan ve diğer protokol üyeleri tarafından, 26 gazi ve gazi yakınına Milli Mücadele Madalyası ve Beratı verildi.

Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA)

No tags for this post.

The post Kıbrıs gazilerine Milli Mücadele Madalyası verildi appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.