Karın tadını antik kent Kibyra’ya yürüyerek çıkarttılar

10 Ocak 2019 95 0

[ad_1]

Denizli Doğa Yürüyüş Grubu (DOĞADEN) üyeleri il merkez ve ilçelerde etkili olan yoğun kar yağışının tadını 6 saatlik yürüyüşle çıkarttı. Gruba üye 84 dağcı Çameli İlçesine bağlı Kınık Mahallesi’nde bir araya geldi.

Dağlık ve ormanlık bölgeden 14 kilometrelik parkuru tamamlayan dağcılar Burdur’a bağlı Gölhisar İlçesi sınırları içinde bulunan Kibyra Antik Kentine ulaştı. 6 saat süren yürüyüşün ardından dağcılar bölgede meşhur çörek otu kahvesinin içilmesiyle yürüyüş sona erdi. DOĞADEN Başkanı İbrahim Yavuz Keskin, karın güzelliğini gurup üyesi dağcılarla birlikte gün boyu yaşamak istediklerini söyledi. Grup olarak Çameli – Gölhisar parkurunda her yıl yürüyüş yaptıklarını, bu yılki yürüyüşü karın güzelliğini doyasıya yaşamak için erkene aldıklarını anlatan Başkan Keskin, “Denizli ve ilçelerinde etkili olan kar yağışıyla birlikte ortaya çıkan doğal güzelliği yaşayarak görmek istedik. Gurup üyelerimizden de kar yürüyüşü isteği geliyordu. 14 kilometrelik Çameli – Gölhisar Kibyra antik kenti yürüyüşümüzün tarihini öne aldık. Gurubumuza üye 84 dağcımızla birlikte dağlık bölgeden zorlu parkurla 6 saatte antik kente ulaştık. Yürüyüş esnasında çektiğimiz fotoğraflarla, kar altındaki antik kentin muhteşem görüntüsüyle tüm yorgunluğumuz bir anda bitti. Hiçbir sorun yaşamadan yürüyüşümüzü belirlediğimiz saatte tamamladık. Yürüyüşümüze katılan dağcılarımızla birlikte bölgede meşhur çörek otu kahvesini de içerek etkinliğimizi sonlandırdık” dedi.

No tags for this post.

The post Karın tadını antik kent Kibyra’ya yürüyerek çıkarttılar appeared first on Denizli Post – Son Dakika Denizli Haberleri.

[ad_2]

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ