İzmir-Antalya Gidiş İstikameti Açılıyor

21 Ocak 2018 26 0


Denizli Büyükşehir Belediyesinin tamamlama aşamasına getirdiği Üçgen Köprülü Kavşakları projesi sona yaklaşılırken, trafiğe ilk açılış İzmir-Antalya gidiş istikametinde yapılıyor. 22 Ocak 2017 Pazartesi günü gidiş yönü trafiğe açılacak İzmir-Antalya yolundan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin kullandığı otomobille Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve beraberindekiler geçti.

Denizlililerin uzun yıllardır hayalini kurduğu, İzmir, Ankara ve Antalya karayollarının kesişim noktasında bulunan Üçgen Köprülü Kavşaklarında sona gelindi. Yapımı hızla devam eden proje kapsamında trafiğe ilk açılış İzmir-Antalya gidiş yönü istikametindeki viyadükten başladı. İzmir-Antalya gidiş istikametinde yer alan viyadükten ilk geçişi Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin kullandığı otomobille, Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz geçti. Otomobille ilerledikten bir süre sonra araçtan inen protokol burada bir süre inceleme yaparak, projenin Denizli trafiğine kazandıracağı konfor ve rahatlıktan bahsetti.

22 Ocak 2017 Pazartesi günü açılıyor

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Üçgen Köprülü Kavşakları’ndaki çalışmaların devam ettiğini, İzmir-Antalya yolu gidiş istikametinde yer alan viyadüğün 22 Ocak 2017 Pazartesi günü vatandaşların hizmetine açılacağını ifade etti. Başkan Zolan, “Son rötuşların ardından İzmir-Antalya gidiş istikametinde yer alan viyadük,  pazartesi öğle saatlerinde trafiğe açılıyor. Halkımıza hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

 

Öte yandan, Denizli’nin en büyük sosyal medya platformu Facebook Denizli Trafik Yaşam Grubu, Üçgen Köprülü Kavşağı açılışında Denizli protokolüyle canlı yayında röportaj yaptı.

Röportajda, protokol tarafından sırasıyla şu sözlere yer verildi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan

” Bugün köprülerimizden birisinin yapım aşamasının son rötuşları yapılıyor. Yarın açılışını yaparak trafiğe vereceğiz. Artık İzmir istikametinden gelen vatandaşlarımız Sümer ve İstasyon köprülü kavşaklarının altından gelerek açılacak olan üst köprümüzü kullanarak Antalya Muğla istikametine rahatça gidebilecekler. Yarın öğle saatlerinde açılış yapılmış olacak.”

Ak Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin

“Bugün Denizli’nin en büyük trafik sorunlarından biri olan üçgen bölgesindeki üst geçidin bir kısmının geçişi yapılacak. Denizli’nin yıllardır süregelen sorunu da çözülmüş olacak. Bundan dolayı Denizlili hemşehrilerimize ve Trafik Yaşam Grubu’na şimdiden hayırlı olsun diyorum. Belediye Başkanımız Osman Zolan’a da teşekkür ediyorum.”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin

“Öncelikle Üçgen’deki yapılan çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür ediyorum. Yılların sorununa bir neşter vurmak için başlatılan bir çalışma olan köprülü kavşak çalışmalarından İzmir hattından Antalya hattına geçiş olan önemli bir kısmını yarın açılıyor. Denizli’ye hayırlı olmasını temenni ediyorum. Denizli’nin en büyük problemi olan otopark ve trafik problemi için Büyükşehir Belediyesi yoğun bir çalışması var. Bu sorunlar yıllarca birikerek büyümüş problemler. Bu sorunları halkımız adına çözmek bizim için bir görev.”

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci

“Büyükşehir Belediyesi Denizli halkına ve Denizli trafiğine muhteşem bir eser kazandırdı. Belediye Başkanımız Osman Zolan ve Milletvekilimiz Şahin Tin ile beraber ilk defa geçiyoruz. Denizli için hayırlı olsun.”

No tags for this post.

The post İzmir-Antalya Gidiş İstikameti Açılıyor appeared first on Denizli Post.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam