İyi Parti Merkezefendi İlçe Teşkilatı’nda Erken Seçim Toplantısı

20 Nisan 2018 38 0


İYİ Parti Merkezefendi İlçe Teşkilatı, erken seçim toplantısında buluştu.

Toplantıda, seçim gündemine dair basın açıklaması yapıldı. İyi Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Dr. Şule Türkarslan açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Sn. basın mensupları, değerli yol arkadaşlarım ve aziz Denizlililer

Öncelikle Bu gün buraya, partimize destek olmak için gelen çok değerli Demokrat partili büyüklerimize ve İyi Parti’nin korkusuz iyilik hareketi gönüllülerine teşekkürü bir borç biliriz.

Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik oluşturduğu, çıkar ittifakının Genel başkanımız Sayın Meral Akşener tarafından ne kadar doğru tanımlandığını geçtiğimiz Salı günü bir kez daha gördük. Erken seçim olacağına dair yapmış olduğu öngörüler ile Sayın Meral Akşener’in ileri görüşlü bir lider olduğuna tüm Türkiye bir kez daha şahit olmuştur. Şahsi menfaatlerini ülke menfaatlerinin önüne koyan, bu uğurda gençlerimizin geleceğindeki en belirleyici gün olan YKS’nin tarihi ile dahi oynamaktan çekinmeyen, koltuk sevdalısı çıkar ittifakının iki lideri, kapalı kapılar ardında verdikleri baskın seçim kararını nihayet ilk olarak 17 Nisan 2018 tarihinde kamuoyu ile paylaşmışlardır. İttifakın küçük ortağı tarafından 26 Ağustos 2018 olarak açıklanan baskın seçim tarihi, 18 Nisan 2018 tarihinde yapılan yarım saatlik görüşme ile yaklaşık 2 ay öne çekilmiştir. 81 milyonun geleceğini doğrudan etkileyecek bu kararın yarım saat içerisinde alınmış olması da bu işin evvelinin olduğunu göstermiştir ve oldukça manidardır. Bu süreci siz değerli basın mensupları ve milletimiz yakından takip ederek gereken cevabı 24 Haziran’da sandıkta verecek olması en büyük beklentimizdir.

Biz biliyoruz ki, panik havası içerisinde, atılan bu telaşlı adımların doğrudan hedefi, milletimiz nezdinde kabul gören ve Genel başkanımız Sayın Meral Akşener tarafından başlatılan İYİ’lik Hareketidir. Partimizi ve genel başkanımızı, ‘’cumhurbaşkanlığı seçimlerinin nasıl dışında bırakırız’’ arayışına, milleti ile ittifak yapmış, ne Sn. Meral Akşener Hanımefendi, ne de cesur İYİ Partililer boyun eğmeyecektir. Karşımıza çıkarılmak istenen tüm engelleri Türk milletinin feraseti ile aşacağız. Yüksek Seçim Kurulundan müspet ya da menfi ne karar çıkarsa çıksın, müstakbel cumhurbaşkanımız Sayın Meral Akşener, 100 bin imza ile aday olacağını daha önce kamuoyuyla defalarca paylaşmıştır. Dolayısıyla İYİ Parti’nin baskın seçime hazırlıksız yakalandığı gibi iddialar asılsızdır. Aksine bizler İyi parti saha ekibi, il başkanlığımız ve genel merkezimiz ile ilk günden beri yoğun ve koordineli çalışarak hazırlığımızı tamamlamış bulunmaktayız.

Bizler bu seçimlerin bir an evvel olmasını hep arzu etmiştik. Çünkü ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik ve politik dar boğazdan çıkabilmesi için ivedilikle kan değişimi gereklidir. İşçi, memur, çiftçi, esnaf, sanayici yanikısacası halkımızın tüm kesimlerini, İYİ parti hakkında yayınlanan asılsızca haberlere kulak asmamalıdır. Ne şekilde olursa olsun genel başkanımız Meral Akşener cumhurbaşkanı adayımızdır bunun için tüm kanuni süreçler partimiz tarafından uygulamaya konularak Türk milletinin 25 Haziran sabahı yeni bir Türkiye’ye uyanmasını sağlayacağız. Bunun için tüm Denizli halkını korkmadan, umutsuzluğa kapılmadan ‘’Benim oyumla ne olur’’ düşüncesinden arınıp 24 Haziran’da oy kullanmaya davet ediyoruz. Sandık namusumuzdur, çocuklarımızın geleceğidir. Sandık ve seçim güvenliğinin en büyük teminatı İYİ parti ve İYİ’lik hareketi üyeleridir. Basın açıklamamıza son söz olarak eklemeliyim ki, Dünya beşten büyüktür, Türk halkı Beştepe’den daha büyüktür. Ne mutlu Türküm diyene …..”

 

No tags for this post.

The post İyi Parti Merkezefendi İlçe Teşkilatı’nda Erken Seçim Toplantısı appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam