İYİ Parti Merkezefendi İlçe Başkanı:Sadece Denizli’den 100 Bin İmza Toplarız

21 Nisan 2018 39 0


İYİ Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Dr. Şule Türkaslan, DenizliPost’a özel açıklamalarda bulundu. Yüksek Seçim Kurulu’nun seçime giriş izni vermemesi halinde imza toplayacaklarını belirten Türkaslan, “İmza toplama konusunda eğer mecburiyet olursa hedefimiz 100 bin yerine 1 milyon imza olur. Zaten Denizli’den 100 bini biz toplarız.” dedi.

Merkezefendi İlçe Başkanlığı ile Demokrat Partili üyelerle İYİ Parti Kurucu Genel Başkanı Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı adayı olması için anlaşma yapıldı. Demokrat Partililerle birlikte basın toplantısı düzenleyen İYİ Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Şule Türkaslan, basın toplantısının ardından DenizliPost’a özel açıklamalarda bulundu.

Demokrat Parti’lilerle yapılan ittifakla ilgili konuşan Başkan Türkaslan, “Kurulduğumuz günden beri söylediğimiz bir söylem var. Ne sağcıyız ne solcuyuz. Kürdü, lazı, çerkezi herkes bizim partimize girebilir söylemi ile kurulduk. Demokrat Parti’li arkadaşların büyük bir çoğunluğu İYİ Parti’ye destek verdiklerini her zaman bize söylüyorlar. Çalışmalarınıza destek olacağız, seçim çalışmaları sırasında bizimle birlikte olduklarını söylüyorlar. Bu söylemlerini biz onların bize karşı olan ittifakı olarak değerlendiriyoruz. Bizim kapımız herkese açık. Sonuçta Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası için bu yola girildi. Mevcut durumun getirdiği olumsuzluklara baktığımız zaman ileride başımıza gelebilecek en büyük olay, TC cümlesinin, Türk cümlesinin, bizim lügatımızdan çıkarılmaya çalışılması ve bunun için mevcut iktidar tarafından yapılan hazırlıklar.Bu bağlamda Demokrat Parti’li eski abilerimiz sürekli bize destek olduklarını her zaman söylüyorlar. Resmi bir ittifak mı diyelim, şu anda resmi olmasa da görünen bir ittifakımız var.” dedi.

“BİZİM TÜRK MİLLETİYLE İTTİFAKIMIZ VAR”

CHP ile herhangi bir ittifak çalışmasının olup olmadığı sorusuna yanıt veren Türkaslan, “Hayır. Genel Başkanımızın söylediği şudur; Bizim hiçbir partiyle resmi bir ittifakımız yoktur.Bizi destekleyenler vardır. Özellikle Saadet Partisiyle ilgili sorular soruluyor “Böyle bir ittifakınız var mı?” diye.Bütün partilerle Genel Başkanımız görüştü, görüşmesi de gerekiyor. Sonuçta seçim sürecine girildi ama bu görüşmeleri her zaman ittifak olarak değerlendirmemek lazım.Genel Başkanımızın genel kurultayda söylediği tek bir cümle var. O zaten bir cevap. Bizim Ayşe’yle Fatma’yla Mehmet’le yani Türk Milletiyle herkesle ittifakımız var. Ama partisel bazda ittifakımız yoktur.” ifadelerini kullandı.

“ERKEN SEÇİM OLACAK DEDİĞİMİZDE KİMSE BİZE İNANMADI”

Seçim çalışmaları hakkında da bilgi veren Başka Türkaslan, “Biz zaten seçim çalışmalarına başlamıştık.Planımızı yapmıştık. Erken seçim olacağına dair zaten Genel Başkanımızdan sürekli uyarılar geliyordu. Biz bunu çevremizdeki insanlara da söylüyorduk ama gülüyorlardı. Herkes erken seçimi 2019’da bekliyordu. Biz Kasım, Temmuz gibi bekliyorduk ama bir iki ay daha öne alındı. Biz zaten çalışmaya başlamıştık. Çalışmalarımızı 2 katı 3 katı arttırarak çalışmalarımızı hızlandıracağız. Zaten sahaya inmiştik, yani köylere, pazarlara, arkadaşlarımız da ev ev dolaşmaya başlamıştı. Bunu sıklaştıracağız, grupları çoğaltacağız. Denizli halkına İYİ Parti’nin Denizli’de olduğunu gösterip seçime o şekilde girmeyi düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

“100 BİN DEĞİL 1 MİLYON İMZA TOPLARIZ”

Sadece Denizli’den 100 bin imza toplayabileceklerini söyleyen Başkan Türkaslan, “Olayın imza toplama yönüne gideceğini sanmıyorum. Çünkü biz YSK’dan izinin çıkacağına inanıyoruz. Bizi mağdur etmeyeceklerine inanıyoruz. Bu şekilde kendilerinin de puan kaybetmek istemeyeceklerine inanıyoruz. İmza toplama konusunda eğer mecburiyet olursa hedefimiz 100 bin yerine 1 milyon imza olur. Zaten Denizli’den 100 bini biz toplarız.” dedi.

No tags for this post.

The post İYİ Parti Merkezefendi İlçe Başkanı:Sadece Denizli’den 100 Bin İmza Toplarız appeared first on Denizli Post – Denizli Haberleri.

Yorumlar
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam